1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wyjazdów.

2. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

3. Od dzisiaj można składać do skrzynki przy zakrystii intencje na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, które pielgrzymi z Tczewa zaniosą na Jasną Górę.

4. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. Za tydzień Dar Serca.

 1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
 2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
 3. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. A zmarłych Parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 4. W sobotę, 13 lipca, na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.
 5. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.
 6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jana Bronowskiego, Józefa Richerta, Witolda Nurnberga, Eleonory Albrecht, Ireny Parulskiej, Benedykta Narlocha. Wieczny odpoczynek…

1. Miesiąc lipiec jest w szczególny sposób poświęcony Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa przez którą zostaliśmy odkupieni. Zapraszamy zatem
na nabożeństwo do Najdroższej Krwi Pana Jezusa, które będzie odprawiane w lipcu 20 minut przed wieczorną Mszą Świętą.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek spowiedź od godz. 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W piątek spowiedź od godz.16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30 oraz dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę o godz. 7.30 nabożeństwo ku czci Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. z comiesięczną konferencją formacyjną dla Wspólnoty Żywego Różańca.

3. Dzisiaj (30 czerwca) o godz. 19.00 w sali Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert „Gospel w rolach głównych” w wykonaniu Chóru Juventus oraz Wave Orchestra. Usłyszymy utwory z filmów „Zakonnica w przebraniu” i „Żona pastora”. Będą to nowoczesne aranżacje na orkiestrę, chór i solistów. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny!

4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Eryki Dettlaff, Zenona Predela, Alfreda Kamińskiego, Marleny Korus, Danuty Karczewskiej, Jana Bronowskiego. Wieczny odpoczynek…

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Ojca. Naszymi modlitwami otoczmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

4. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszamy na wspólną modlitwę na Mszach św.
o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 w intencji całego Kościoła. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

5. Kancelaria parafialna w wakacje czynna tylko w godz. popołudniowych od 15.00 do 17.00

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

7. Po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca. 

8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

9. Apel Biskupa. Czytaj tutaj: https://radioglos.pl/wiadomosci/z-zycia-kosciola/11974-apel-biskupa-pelplinskiego

10. W nawiązaniu do Apelu Ks. Bpa Diecezjalnego zachęcamy do udziału w pielgrzymce pieszej na odpust Najświętszej Maryi Panny Matki Nieustającej Pomocy – patronki naszej diecezji. Gromadzimy się w czwartek, 27 czerwca, na placu przy parafii pw. św. Trójcy w Lubiszewie i o godz. 18.00 ruszamy do Turza, by o godz. 20.00 spotkać się na wspólnej Eucharystii, która zakończy się apelem jasnogórskim. Dojazd do Lubiszewa i powrót z Turza we własnym zakresie.

11. W przyszłą niedzielę, 30 czerwca, o godz. 19.00 w parku za Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert „Gospel w rolach głównych” w wykonaniu Chóru Juventus oraz Wave Orchestra. Usłyszymy utwory z filmów „Zakonnica w przebraniu” i „Żona pastora”. Będą to jednak nowoczesne aranżacje na orkiestrę, chór i solistów. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Wstęp wolny!

12. Zmiany personalne w naszej parafii. Biskup Diecezjalny, z dniem 20 sierpnia, mianuje:

 • ks. Łukasza Kątnego – nowym proboszczem naszej parafii;
 • ks. Damiana Szulmana – wikariuszem w parafii w Nowej Wsi Lęborskiej
 • ks. Roberta Ratkowskiego – wikariuszem w parafii Wniebowzięcia NMP w Kartuzach;
 • ks. Krzysztofa Daleckiego, ks. Karola Myszka i ks. Filipa Michalskiego – nowymi wikariuszami naszej parafii.

13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krystyny Grabowskiej, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Eryki Dettlaff. Wieczny odpoczynek…

 1. Ciągle trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy
  do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za miłosierdzie Boże i prosimy
  o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
 2. W środę przypada 19. dzień miesiąca. Tradycyjnie tego dnia będziemy wspominać św. Józefa. Przez Jego wstawiennictwo będziemy wypraszać potrzebne dla nas łaski. Zapraszamy na dodatkową Mszę św. o godz. 17.00.
 3. W czwartek, 20 czerwca, przypada ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku Międzynarodowy Dzień Uchodźcy.
 4. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro,
  za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia
  w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
 5. Od przyszłej niedzieli (przez okres wakacyjny) nie będzie Mszy św. w kościele szkolnym.
 6. Kancelaria parafialna w wakacje czynna będzie tylko w godz. popołudniowych od 15.00 do 17.00
 7. Dzisiaj po Mszy św. można wesprzeć wyjazd grupy liturgicznej i ministrantów na wakacje.
 8. Za tydzień kolekta inwestycyjna, a po Mszy św. będzie można złożyć swój Dar Serca.
 9. W czwartek o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy egzorcyzm wody, oleju i soli.

1. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna,
i Ducha Świętego – Jednego Boga w Trójcy Osób.

2. Dzisiaj święto naszych kochanych mam. Wyrażamy im naszą wdzięczność przez modlitewną pamięć czy skromne upominki.

3. Próba do sypana kwiatków na Boże Ciało w poniedziałek w farze o godz. 17.45.

4. W czwartek, 30 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Białej Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 18.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy z Jezusem Eucharystycznym po ulicach naszej parafii. W kaplicy na cmentarzu o godz. 8.00 i 9.15. Nie ma Mszy w kościele szkolnym.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, zatem o godz. 7.30 nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej, a o godz. 8.00 Msza św. z comiesięczną konferencją formacyjna dla Wspólnoty Żywego Różańca.

6. W sobotę, 1 czerwca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe.

7. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00. Początek na Placu Hallera, następnie przejście ulicami z radosnym śpiewem do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie ok. godz. 16.30 odbędzie się koncert uwielbienia. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.

8. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę śladami polskich świętych i błogosławionych w dniach od 13 do 16 czerwca do Łańcuta, Markowej, Miejsca Piastowego, Dukli, Komańczy, Soliny, Strachociny i Częstochowy. Koszt 900 zł. Zapisy w biurze parafialnym do 3 czerwca.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

11. W przyszła niedzielę po Mszy św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Chmielowiec, Alfonsa Wulskiego, Henryka Nowaka, Agnieszki Madej. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2. Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła w Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Święto to zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od ponad już dziesięciu lat jest obchodzone w naszej ojczyźnie.

4. W piątek, o godz. 18.00, Ks. Biskup Diecezjalny udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Pamiętajmy o bierzmowanych w swoich modlitwach.

5. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godz. 15.00. Początek na Placu Hallera, następnie przejście ulicami z radosnym śpiewem do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie ok. godz. 16.30 odbędzie się koncert uwielbienia. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.

6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

8. Dzisiaj po Mszy św. „Dar Serca”.

9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

10. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia.

11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ewy Czeczora. Wieczny odpoczynek…

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Serdecznie zapraszamy do na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszej parafii:

 • w farze w łączności z wieczorną Mszą św. od poniedziałku do soboty
  o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00;
 • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku w łączności z Mszą św. o godz. 16.00.

3. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią.

4. Jutro przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na godz. 20.00 na Nabożeństwo Fatimskie.

5. W sobotę, 18 maja, zostaną odprawione Msze św. podczas których, dzieci ze szkoły podstawowej nr 1 i 5 przystąpią do I Komunii Świętej. Pamiętajmy o dzieciach w swoich modlitwach.

6. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się w niedzielę, 26 maja, o godz. 15.00. Początek na Placu Hallera, następnie przejście ulicami z radosnym śpiewem do kościoła NMP Matki Kościoła, gdzie ok. godz. 16.30 odbędzie się koncert uwielbienia. Zapraszamy rodziców z dziećmi, dziadków, młodzież i wszystkich, którym bliski jest temat ochrony życia.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

8. Za tydzień „Dar Serca”.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków na Boże Ciało. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 12 maja o 18:00 w farze.

10. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia, jak i wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, pierwszej Komunii Świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisławy Kowalkowskiej, Leszka Jędryszka, Mirosława Szemeckiego, Zofii Sowińskiej. W czwartek, 23 maja, odbędzie się pogrzeb śp. Agnieszki Madej. Wieczny odpoczynek…