1. Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30.

3. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Do nich należy obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w sobotę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas każdej Mszy św. W kruchcie kościoła tego dnia będą wyłożone formularze zgłoszeniowe, które należy przed Mszą św. wypisać i po Mszy św. dostarczyć do zakrystii. 

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych, o 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.00.

6. W czwartek, 23 marca, odbędzie się Msza św. z nauką formacyjną o godzinie 17:00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. wraz z rodzicami ze SP 1 i SP 5.

7. Parafie dekanatu tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 24 marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie, a następnie wyruszymy w drogę rowerem lub pieszo. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku parafii NMP Matki Kościoła. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.

8. Przypominamy, że w piątek 31 marca o godz. 20.00 odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta (nie będzie jej w Wielki Piątek). W tym roku organizujemy ją razem z parafią św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

9. W piątek, 31 marca, wyruszy również Ekstremalna Droga Krzyżowa z Tczewa do Stegny, nocą ok. 45 km. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe na Abisynii o godz. 21.00. zapisy na stronie internetowej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

10. Podczas jarmarku wielkanocnego 25 marca odbędzie się na Placu Hallera ewangelizacja organizowana poprzez nasze parafie. Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w akcję ewangelizacji, a także prosimy o modlitwę o dobre owoce ewangelizacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. kapelanem Szpitali Tczewskich – tel. 797474604.

11. Nowy numer „Pielgrzyma”.

12. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. „Dar Serca”.

14. W sobotę, 1 kwietnia, odwiedzimy dodatkowych chorych z posługą sakramentalną. Chorych można zgłaszać w biurze parafialnym.

15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Waldemara Gottowt-Wojszwiłło. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Agnieszki Wójcik. Wieczny odpoczynek…

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego.

2. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

3. Parafie dekanatu tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 24 marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie, a następnie wyruszymy w drogę rowerem lub pieszo. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku parafii NMP Matki Kościoła. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.

4. Wszystkich rodziców dorastających nastolatków, którym leży na sercu dobro ich dzieci i wszystkich chętnych zapraszamy w środę 15 marca, o godz. 19.00 do tczewskiej fary na spotkanie z Dobromirem Makowskim, człowiekiem który o uzależnieniach i czyhających na nas zagrożeniach mówi z własnego doświadczenia. Spotkanie będzie za darmo, wieczorem, po pracy, aby każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Warto podjąć ten rodzicielski trud. Serdecznie zapraszamy!

5. Podczas jarmarku wielkanocnego 25 marca odbędzie się na Placu Hallera ewangelizacja organizowana poprzez nasze parafie. Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w akcję ewangelizacji, a także prosimy o modlitwę o dobre owoce ewangelizacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. kapelanem Szpitali Tczewskich – tel. 797474604.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

7. Dzisiaj po Mszy św.  można złożyć „Dar Serca”.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

9. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do pomocy osobom schorowanym, które przebywają w naszych Szpitalach Tczewskich. Zachęcamy, aby dzieci zrobiły laurkę z dowolnym motywem wielkanocnym. W laurce prosimy, aby napisać dowolne „motto życiowe” (zdanie lub myśl, która doda nadziei osobie chorej. Prosimy, aby rodzice lub dziadkowie pomogli dzieciom zrobić laurkę i wybrać motto). Technika wykonania laurki jest dowolna (farbki, kredki itp.) Laurkę przynosimy do Niedzieli Palmowej (do 2 kwietnia) do zakrystii po każdej Mszy Św. Ksiądz kapelan wręczy laurki każdemu choremu podczas odwiedzin w czasie Świąt Zmartwychwstania Jezusa.

10. Wspólnota Wieczory dla Małżonków serdecznie zaprasza we wtorek 14 marca o godz. 19.15 do plebani parafii św. Józefa na dialog małżeński przy kawie wszystkich chętnych małżonków.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Leona Hanc, Mariana Bartold, Krystyny Makowskiej . Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa w Wielkim Poście

 • 17 marca godz. 20:00 Muzyczna Droga Krzyżowa „Wobec zła Miłość trwa” w kościele szkolnym. Zaśpiewa chór Juventus.
 • Droga krzyżowa w piątek; o 16:00 w kaplicy, w farze o 17:00 dla dzieci i 18:00 dla dorosłych.
 • Gorzkie żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Kazania głosi ks. Mariusz Malejko – wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie.

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Zapraszamy w każdy piątek na Drogę krzyżową o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych, o 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 15.00 na Gorzkie żale. Informujemy, że Droga krzyżowa ulicami naszego miasta zostanie odprawiona w piątek przed Niedzielą Palmową – 31 marca (NIE BĘDZIE JEJ W WIELKI PIĄTEK).

2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie oraz w intencji naszego miasta w czwartek, 9 marca, o godzinie 18.30. Z okazji 19. rocznicy istnienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w naszej Parafii, przyjedzie do nas gość – ks. Artur Tybusz.

5. Wszystkich rodziców dorastających nastolatków, którym leży na sercu dobro ich dzieci i wszystkich chętnych zapraszamy w środę 15 marca, o godz. 19.00 do tczewskiej fary na spotkanie z Dobromirem Makowskim, człowiekiem który o uzależnieniach i czyhających na nas zagrożeniach mówi z własnego doświadczenia. Spotkanie będzie za darmo, wieczorem, po pracy, aby każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Warto podjąć ten rodzicielski trud. Serdecznie zapraszamy!

6. Collegium Marianum – Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 11 i 22 kwietnia 2023 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl.

7. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.

8. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna oraz będzie można złożyć „Dar Serca”.

9. Za tydzień o godz. 14.00 Msza św. dla wspólnoty „Arka”.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Walczuk, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Leona Hanc. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych, o 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Już dzisiaj informujemy, że tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta zostanie odprawiona w piątek przed Niedzielą Palmową – 31 marca (nie będzie jej w Wielki Piątek). W tym roku organizujemy ją razem z parafią św. Józefa. Serdecznie zapraszamy.

3. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali można uzyskać odpust zupełny.

4. W najbliższą środę, 1 marca, przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej ojczyzny.

5. Najbliższa niedziela, 5 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Po Mszy św. zbiórka na rzecz polskich misjonarzy.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza Św. o godz. 17.00. 

W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ zaraz po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00. W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

7. W sobotę, 4 marca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe, traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży.

8. Odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP, biskup pelpliński Ryszard Kasyna, zwraca się z prośbą o modlitwę w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz zorganizowania zbiórki na pomoc Ukrainie. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na ten cel.

9. Zapraszamy na film o św. Józefie pt. „Opiekun” który będzie emitowany w tczewskim kinie Helios 2 marca o godz. 19.30. Koszt biletu 16 zł do nabycia przed seansem. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Wojciecha. 

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Anny Borowskiej, Kazimierza Małolepszego, Mirosławy Mikołajek i Marii Zyntek. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś siódma niedziela zwykła roku liturgicznym. Każda niedziela to dzień spotkania z Panem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębiania relacji z najbliższymi. Posileni na Świętej Wieczerzy wykorzystajmy dobrze czas dany nam przez Boga.

2. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Kapłan posypując nasze głowy, wypowie słowa: „Pamiętaj, że prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty, uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 15.00, 17.00 i 18.30. w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00. W Środę Popielcową rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.

3. W środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

5. Kancelaria parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna.

6. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważali mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych, o 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Pierwsza droga krzyżowa dla młodzieży będzie z udziałem zespołu muzycznego „Nieboskłonni”.

7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

8. Po Mszy św.  zbiórka na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i w Turcji.

9. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.

10. Przypominamy, że w każdą sobotę od godz. 17.45 do 18.30 jest dodatkowa możliwość do skorzystania z sakramentu pokuty.

11. 4 marca w godzinach od 10.00 do 13.00 odbędzie się dzień otwarty w Szkole Podstawowej im. św. o. Pio w Tczewie. W programie mnóstwo ciekawych zajęć, a także konkurs z nagrodami. Podczas Dnia otwartego będzie można poznać szkołę, uczących w niej nauczycieli, uczniów, dyrekcję.

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Panasiuka, Klemensa Sadowskiego, Marka Strumskiego, Jana Tobiańskiego, Lidii Stein, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Anny Borowskiej. Wieczny odpoczynek…

 1. Dziś szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. Każda Msza św. jest uwielbieniem Boga i uświęceniem człowieka. Niech usłyszane Słowo Boże i udział w świętych obrzędach będą dla nas pomocą w chrześcijańskim przeżywaniu naszej codzienności.
 2. We wtorek, 14 lutego, przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
 3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na remont naszego WSD w Pelplinie.
 4. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć swój „Dar Serca”.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
 6. Za tydzień zbiórka na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii i w Turcji.
 7. Serdecznie zapraszamy na katechezy neokatechumenalne, które odbywają się w naszej Farze w poniedziałki i piątki o godz. 19.15.
 8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Anny Brzoski, Krystyny Pik, Władysława Kucharskiego, Tadeusza Panasiuka Wieczny odpoczynek…
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa w miłości do Boga i ludzi.

1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W tym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. Podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

3. W czwartek, 9 lutego, o godz. 18.30 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy egzorcyzm wody, oleju i soli,

4. W przyszła niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla wspólnoty „Arka”.

5. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy, które będą głoszone w naszej Farze w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15. pierwsze spotkanie w poniedziałek 6 lutego. Kilka słów doświadczenia powiedzą osoby, które będą brały udział w takich katechezach.

6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont naszego WSD w Pelplinie. 

8. Za tydzień „Dar Serca”.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jadwigi Wierzba , a we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Anny Brzoska. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.

2. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30. W kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00. Na Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., a po Mszy będzie możliwość zamówienia alby.

3. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Mszą Św. o godz. 17.00.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00
i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00.
W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

5. W pierwszy piątek (3 lutego) przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach Św. udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja.

6. SERDECZNIE ZAPRASZAMY na adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszą sobotę miesiąca 4 lutego w Kościele Szkolnym o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie wszystkie osoby, które dźwigają ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe. Traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży – w to wszystko niech wchodzi Jezus Chrystus ze swoją mocą uzdrowienia, pocieszenia i duchowej siły, aby iść wciąż do przodu. Zapraszamy na adorację, aby wpatrzeć się w Jego krzyż i dźwigać nasze krzyże zawsze z JEZUSEM.

7. W sobotę, 4 lutego zapraszamy także rodziców osieroconych na Mszę Świętą o godz. 18.00 w Kościele Szkolnym. Będziemy się modlić za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci.

8. Wspólnota Wieczory dla Małżonków serdecznie zaprasza 7 lutego o godz. 19.15 do plebani parafii św. Józefa na dialog małżeński przy kawie wszystkich chętnych małżonków. Są to spotkania o charakterze otwartym z poczęstunkiem.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Ryszarda Smeji, Andrzeja Kąkola, Zbigniewa Artwich, Janiny Myszak, Kunegundy Stachowskiej.

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2020 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.

2. W środę, 25 stycznia, przypada liturgiczne Święto Nawrócenia Św. Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

4. Dzisiaj po Mszy Św. można złożyć Dar Serca.

5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na cele budowlano-remontowe w naszej diecezji.

7. 2 lutego na Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., a po Mszy będzie możliwość zamówienia alby.

8. Plan kolęd: https://faratczew.pl/?p=4700

9. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia podczas każdej Mszy Świętej będziemy gościć w naszej parafii Pawła Cwynara, który spotkał Jezusa na swojej drodze życia. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, usłyszymy świadectwo nawrócenia, zobaczymy kolejny raz, że Jezus nie rezygnuje z człowieka lecz nieustannie szuka i podaję rękę każdemu człowiekowi. Serdecznie zapraszamy wszystkich na niedzielną Eucharystię.

1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej modlitwy o Jedność Chrześcijan.

2. W sobotę, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w niedzielę, 22 stycznia, Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci
i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitości Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

3. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie

4. Za tydzień Dar Serca.

5. Plan kolęd:https://faratczew.pl/?p=4700

6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Bogumiła Leszczyńskiego, Bogusławy Tuzinkiewicz, Leszka Ossowskiego, Andrzeja Rosanowskiego, Elżbiety Aniszewskiej. Wieczny odpoczynek…

Dobrze, że jesteś! 🙂