1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Po raz kolejny Bóg zaprosił nas, abyśmy celebrowaliśmy tajemnicę Jezusa Chrystusa. On dla nas i naszego zbawienia umarł i powstał z martwych. Niech ta prawda wiary towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

2. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Spowiedź od 16:00 do 17:00 i o 17:00 dodatkowa Msza św.

3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Ryszarda Majtkowskiego, Edmunda Pastwy, Andrzeja Steinke i Eugeniusza Tomaszewskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Reginy Bach, a w czwartek śp. Barbary Żak. Wieczny odpoczynek…

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. W związku z tym, w tym dniu odmówimy nowennę do Matki Bożej (nie będzie nowenny w środę).

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. w tym dniu o 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: 

– w piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00

– w sobotę o 7:30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Bożej.

5. Przypominamy, że przez całe wakacje nie będzie Mszy św. w niedziele w kościele szkolnym.

6. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie po południu od 15:00 do 17:00.

7. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć Dar Serca.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej proszone są o wpłatę całości kosztów pielgrzymki do 9 lipca. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Fary 9 lipca o godz. 17:30.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Smugaj. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.  

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów. 

3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. 

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  w przyszłą niedzielę na godz. 11:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. 

6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. o 18:30. Do piątku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W piątek po procesji będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. dla wspólnoty Arka.

8.od przyszłej niedzieli tj. 26 czerwca przez całe wakacje nie będzie Mszy św. w niedziele w kościele szkolnym.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

10. Dzisiaj po Mszy św. można wesprzeć wyjazd grupy liturgicznej i ministrantów na wakacje.

11. Za tydzień będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

12. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00. Spotykamy się na placu Hallera. Następnie pójdziemy ulicami Tczewa z radosnym śpiewem do Kościoła NMP Matki Kościoła. Marsz zakończy się koncertem uwielbienia w Kościele NMP Matki Kościoła o godzinie 15.30.

13. Są wolne intencje mszalne na najbliższe dni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

14. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dokonamy aktu poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Ponowimy uznanie Jezusa Chrystusa za Króla swego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. W związku z tym po wieczornej Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego sakramentu do 21:00 – na zakończenie adoracji wspólnie dokonamy aktu poświęcenia i odśpiewamy Apel Jasnogórski.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Ta prawda wiary przekracza możliwości naszego rozumu i pozostaje dla nas wielką tajemnicą. Najprostszym jej wyznaniem jest modlitwa „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu (…), a także znak krzyża. Dziś kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej. 

2. Jutro, 13 czerwca o godz. 20:00 nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszamy! 

3. W czwartek, 16 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwaną świętem Bożego Ciała. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze św. w tym dniu w Farze o godz. 6:30; 8:00; 9:30; 11:00 i 18:00; w kaplicy o godz. 8:00 i 9:15. Nie ma Mszy św. w Kościele Szkolnym.

4. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy procesja eucharystyczna ulicami: Kościelnej, Placu Hallera, Krótkiej, Dąbrowskiego, Kościuszki, Stefana Kard. Wyszyńskiego do Fary.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z procesją o godz. 18:30. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 9:30.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

7. Po Mszy św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

8. Dzisiaj nowy numer „Pielgrzyma”.

9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

10. Za tydzień po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć wyjazd grupy liturgicznej i ministrantów na wakacje.

11. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania na spotkanie młodzieży diecezji pelplińskiej pt. „Przystań – warsztaty dla duszy”, które odbędzie się 18 czerwca w Pelplinie. Informacje oraz formularz zgłoszeniowy na wspólny wyjazd z naszego miasta znajduje się na stronie parafialnej.

12. Dzieci chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę do Fary, która odbędzie się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:30.

13. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się 19 czerwca o godzinie 14.00. Spotykamy się na placu Hallera o godzinie 14.00. Następnie pójdziemy ulicami Tczewa z radosnym śpiewem do Kościoła NMP Matki Kościoła. Marsz zakończy się koncertem uwielbienia w Kościele NMP Matki Kościoła o godzinie 15.30.

14. Wyjazd autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę nastąpi w najbliższą sobotę o godz. 9.00 sprzed Centrum Kultury i Sztuki (ul. Stefana Kardynała Wyszyńskiego 10). Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd. Więcej szczegółów znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u ks. Marcina pod numerem telefonu 601 166 196.

15. Pragniemy poinformować, że we wtorki czerwca oraz po wakacjach przedstawiciele grupy neokatechumenalnej działającej przy naszej parafii odwiedzą mieszkania naszych parafian. Odwiedziny te mają na celu przyniesienie pociechy i pomocy płynącej z Radosnej Nowiny zawartej w słowach Chrystusa. Odwiedzający Pragą również podzielić się swoim doświadczeniem wiary odkrytym na Drodze Neokatechumenalnej. Prosimy przyjąć ich życzliwie, gdyż spełniają oni ważną posługę duszpasterską.

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Witolda Leczkowskiego, Andrzeja Gołembiewskiego, Ludwiki Puszkarz, Beaty Ratzman, Gertrudy Witek, Michała Urbańskiego. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Zbigniewa Bułakowskiego. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. 

2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. W związku z tym po Mszy św. zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach. 

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie przed Mszą św. wieczorną.

6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. dla wspólnoty ARKA.

8. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, a szczególnie kandydatów do bierzmowania na spotkanie młodzieży diecezji pelplińskiej pt. „Przystań – warsztaty dla duszy”, które odbędzie się 18 czerwca w Pelplinie. Informacje oraz formularz zgłoszeniowy na wspólny wyjazd z naszego miasta znajduje się na stronie parafialnej.

9. Dzieci chętne do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała zapraszamy na próbę do Fary, która odbędzie się 6 czerwca o godz. 17:30.

10. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się 19 czerwca o godzinie 14.00. Spotykamy się na placu Hallera o godzinie 14.00. Następnie pójdziemy ulicami Tczewa z radosnym śpiewem do Kościoła NMP Matki Kościoła. Marsz zakończy się koncertem uwielbienia w Kościele NMP Matki Kościoła o godzinie 15.30.

11. Zapraszamy w czwartek na Mszę św. wieczorną z modlitwą o uzdrowienie i poświęceniem wody, oliwy i soli.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca. 

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Władysława Kamińskiego, Andrzeja Budzika, Marii Zielińskiej, Barbary Pater, Ryszarda Choszcza. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Witolda Leczkowskiego, we wtorek śp.: Andrzeja Gołembiewskiego i Ludwiki Puszkarz, a w sobotę śp. Beaty Ratzman. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” .  

2. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.

3. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną. 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W sobotę o 7:30 odprawimy nabożeństwo ku Matce Bożej.

5. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 

6. Dziś można złożyć swój Dar Serca.

7. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

8. Zapraszamy wszystkich parafian, którzy niosą ciężkie krzyże w życiu, a szczególnie wszystkie osoby, które przeżywają żałobę z powodu śmierci bliskich osób na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 4 czerwca o godzinie 19.00 w kościele szkolnym. Po adoracji zapraszamy na wspólny poczęstunek.

9. Zapraszamy wszystkich, którzy uczestniczyli w 33-dniowych rekolekcjach Oddanie-33 na mszę św. we wtorek 31 maja o godz. 18.30. Po mszy świętej dokonamy aktu ofiarowania i osobistego poświęcenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi Panny.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.  

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Ewy Kozłowskiej, Eleonory Gębki, Wandy Walkowskiej. W piątek odbędzie się pogrzeb śp. Władysława Kamińskiego. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu. 

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.  

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. 

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego. 

5. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. 

6. Za tydzień będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

7. Trwa rekrutacja do Liceum Katolickiego Collegium Marianum w Pelplinie. Wszystkich chętnych ósmoklasistów zachęcamy do odwiedzenia szkoły. Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej Collegium Marianum w zakładce „Rekrutacja”.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Stanisława Burczyka i Reginy Ziemann. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.  

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie. 

3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu. 

4. Nabożeństwa majowe w naszej parafii:

– dla dorosłych razem z wieczorną Mszą św.

– w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16:00

– dla dzieci razem z Mszą św. odprawianą w ramach Białego Tygodnia.

5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Za tydzień niedzielne Msze Święte, za wyjątkiem 6.30, uświetni Ukraiński zespół „Kana”. Kana jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów chrześcijańskich na Ukrainie. Za tydzień będzie można ich usłyszeć podczas Mszy Świętych, po których zespół będzie zbierał fundusze na wsparcie dla Ukrainy.

7. Zapraszamy wszystkich serdecznie na parafialną autokarową pielgrzymkę na Jasną Góre, która odbędzie się w terminie 18-19 czerwca (sobota – niedziela). W programie między innymi Msza Świętka w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej w intencji pielgrzymów i ich rodzin. Więcej szczegółów znajduje się na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Marcin. Zapisy pod numerem telefonu 601 166 196.

8. Wydział Teologiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oferuje kolejną edycję Studiów Podyplomowych w zakresie katechetyczno-teologicznym, które są skierowane zarówno do nauczycieli innych przedmiotów i uprawniają do uczenia religii, jak również do osób zainteresowanych poszerzeniem wiedzy teologicznej. Studia Podyplomowe realizowane będą w Pelplinie i w Toruniu. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

9. Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Tegoroczne Forum będzie jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem diecezjalnego etapu Synodu o synodalności. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Henryka Lipke, Haliny Woś, Marii Szlagowskiej, Weroniki Czernewskiej, Zbigniewa Błażeja i Janusza Gajewskiego. Zmarł także ks. Andrzej Danielski wieloletni wikariusz w naszej parafii w latach 1993 – 2004. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. 

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. 

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. 

5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. 

6. W sobotę w naszej parafii I Komunia Św.

7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

8. Nabożeństwa majowe w naszej parafii:

– dla dorosłych razem z wieczorną Mszą św.

– w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16:00

– dla dzieci razem z Mszą św. odprawianą w ramach Białego Tygodnia.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

10. Są ostatnie wolne miejsca na wyjazd do Ziemi Świętokrzyskiej w terminie 17 – 21 sierpnia. Zdecydowanych prosimy o kontakt z ks. Damianem. Nr telefonu znajduje się na plakacie i na tablicy ogłoszeń.

11. Zapraszamy wszystkich serdecznie na parafialną autokarową pielgrzymkę na Jasną Góre, która odbędzie się w terminie 18-19 czerwca (sobota – niedziela). W programie między innymi Msza Świętka w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej w intencji pielgrzymów i ich rodzin. Więcej szczegółów znajduje się na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Marcin. Zapisy pod numerem telefonu 601 166 196.

12. Po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca.

13. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Agnieszka Żmuda. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp.: Henryka Lipke, Haliny Woś i Marii Szlagowska, Weroniki Czernewskiej. Wieczny odpoczynek…

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków. 

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. 

3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, dla dzieci w dni powszednie do piątku o godz. 17:00, w kaplicy na cmentarzu w łączności z Mszą św. o godz. 16:00. Nabożeństwa dla dzieci i na cmentarzu rozpoczniemy od środy 4 maja.

4. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. 

5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. 

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 12:30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. 

7. W środę o godz. 18:30 Msza św. w intencji Strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W sobotę o 7:30 odprawimy nabożeństwo ku Matce Bożej.

9. W sobotę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św.

10. Zapraszamy w sobotę 7 maja na godz. 19:30 do Fary na koncert „Serenady, serenady” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą Szymona Morusa. Na znak solidarności z walczącą Ukrainą, koncert rozpoczniemy „Melodią” ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka. 

11. 3 Maja na godz. 18:00 zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę św. Będziemy wspólnie modlić się o dary Ducha św. na czas egzaminów oraz o dobry wybór dalszej życiowej drogi.

12. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

13. Za tydzień będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

14.W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. wspólnoty Arka.

15. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie osoby, które przeżywają żałobę z powodu śmierci bliskich osób na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 7 maja o godzinie 19.00 w kościele szkolnym. Po adoracji zapraszamy na wspólny poczęstunek.

16. Zachęcamy wszystkich parafian, aby uczestniczyć w 33-dniowych rekolekcjach internetowych, które będą duchowym przygotowaniem do aktu osobistego poświęcenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi Panny. Rekolekcje rozpoczęły się 28 kwietnia. Niemniej jednak zachęcamy wszystkich parafian, aby dołączyć do nas i wspólnie zawierzyć życie Matce Bożej. Jest to niezwykła formuła zaproponowana przez św. Ludwika Grignion de Montfort. Codzienne nauki rekolekcyjne są zamieszczone na grupie WhatsApp. Jeżeli ktoś chce dołączyć do grupy można skontaktować się z Księdzem Wojciechem, który jest dostępny pod numerem 510414850. Można także samodzielnie odbyć rekolekcje. Wszystkie nauki znajdują się na stronie internetowej www.niewolnikmaryi.com. Link do rozważań jest następujący:https://niewolnikmaryi.com/niewolnik-maryi-33-dni-przygotowan/. Na zakończenie rekolekcji zaprosimy wszystkich chętnych na wspólną mszę św., podczas której dokonamy aktu ofiarowania, które odbędzie się 31 maja w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tych trudnych czasach zachęcamy, by każdy osobiście przygotował się do oddania swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi Matki Bożej.

17. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Romana Różanowskiego, Grażyny Bochenek, Wiolety Piontek, Daniela Cylki, Henryka Mehera i Ireny Litkiewicz. Wieczny odpoczynek…