1. Dzisiaj na godzinę 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach III edycji Sambor Festival Tczew.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

5. Za tydzień Dar Serca.

6. Organizujemy wyjazd na Diecezjalny Kongres Żywego Różańca, który odbędzie się 7 października w Pelplinie. Wyjazd o godz. 9.10 spod Centrum Kultury i Sztuki, powrót ok. godz. 13.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u Pani Joanny Piechowskiej. Tego dnia przypada też wspomnienie NMP Różańcowej. Zatem podczas Mszy Św. o godz. 8.00, sprawowanej w intencji naszej Wspólnoty Żywego Różańca, uroczyście włączymy nowych członków. Ze względu na wyjazd do Pelplina, planowane wcześniej na ten dzień spotkanie przy kawie dla wspólnoty odbędzie się  jednak w niedzielę, 8 października, o godz. 15.00 w salce przy ul. Sambora 4.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Wandy Samulewicz, Janiny Diller, Danuty Perlikowskiej, Jana Drywy. Wieczny odpoczynek…

Błogosławionej niedzieli! 🙂

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach III edycji Sambor Festival Tczew, dzisiaj o godz. 19.00.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. W tym dniu będziemy obchodzili odpust w kościele szkolnym. W związku z tym Msze św. (w poniedziałek) odprawiane będą tylko w kościele szkolnym. Zapraszamy na godz. 6.30, 8.00 oraz na sumę odpustową na godz. 18.00.

5. We wtorek przypada 19 dzień miesiąca, zatem cześć będziemy oddawali św. Józefowi.

6. Natomiast w czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

7. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą chciały przygotowywać się do Pierwszej Komunii Św. na rok 2024, rozpocznie się w niedzielę, 24 września, Mszą św. o godz. 11.00 w farze.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Alojzego Gibas, Marcina Misiewicza, Jadwigi Trocek. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Wandy Samulewicz. Wieczny odpoczynek…

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Bardzo serdecznie witamy Księży Misjonarzy z Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji. W ich imieniu zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia tego szczególnego czasu. Szczegółowy program misji umieszczony jest na stronie internetowej oraz na informatorach, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła. PROGRAM: https://faratczew.pl/?p=5229

2. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19.00 koncert w ramach się III edycji Sambor Fertival Tczew. Wstęp wolny. Po koncercie zbiórka pieniędzy na budowę nowych organów.

3. W środę, 13 września, na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

4. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Jest to nasz odpust parafialny. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30
i suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 18.00.

5. W piątek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej. W tym dniu obchodzimy odpust w kaplicy na cmentarzu. Suma odpustowa w kaplicy o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie w farze wieczornej Mszy św.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

7. Dzisiaj po Mszy św. „Dar Serca”.

8. Wszystkich uczniów klas ósmych chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do zgłaszania się na dwuletni kurs przygotowawczy. Zgłoszeń dokonywać można poprzez formularz przygotowany na stronie internetowej naszej parafii do 16 września. Zgłaszać się mogą tylko osoby należące do naszej parafii!

9. Wspólnota Wieczory dla Małżonków serdecznie zaprasza we wtorek, 12 września, o godz. 19.15 do plebani parafii św. Józefa na dialog małżeński przy kawie wszystkich chętnych małżonków.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Wichmanna, Reginy Mazurkiewicz, Ewy Langner Wieczny odpoczynek…

1. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19.00 rozpocznie się III edycja Sambor Fertival Tczew. Wystąpi duet akordeonowy – duoAkosferf. Wstęp wolny. Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwal wspiera budowę nowych organów, dlatego po koncercie odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej www.samborfestivaltczew.pl. Nasza Parafia jest współorganizatorem festiwalu, dlatego też pragniemy wnieść małą cegiełkę, jako wkład własny do organizacji tego wydarzenia. W związku z tym po Mszy św. zbiórka na ten cel. Z góry bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza Św. o godz. 17.00.

3. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

4. W sobotę od wieczornej Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Misje Święte. Abyśmy dobrze wykorzystali ten czas i należycie się do niego przygotowali, serdecznie zapraszamy na nowennę prowadzoną przez wspólnoty działające w naszej parafii, którą odprawiamy codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą św. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w ramach misji odwiedzać będziemy dodatkowych chorych z posługą sakramentalną we wtorek, 12 września, od godz. 11.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

5. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

7. Za tydzień po Mszach św. „Dar Serca”.

8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

9. Zapraszamy na próby Biedronek wszystkie dzieci, które chcą śpiewać razem z nami! Czekamy na Was w poniedziałek o 17.30 w salce przy Dominikańskiej 4.

10. Wszystkich uczniów klas ósmych chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do zgłaszania się na dwuletni kurs przygotowawczy. Zgłoszeń dokonywać można poprzez formularz przygotowany na stronie internetowej naszej parafii do 16 września. Zgłaszać się mogą tylko osoby należące do naszej parafii!

11. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

12. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Piaseczna, która odbędzie się w dniach od 9 do 10 września. Wyruszy ona z parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie po Mszy świętej o godz. 8.00. Suma odpustowa w Piasecznie o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Zapisy i więcej informacji u ks. Krzysztofa Górnego pod nr tel. 722-071-429.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Renaty Surma, Macieja Masa, Gertrudy Neumann, Stanisława Gardzińskiego, Wiesława Hofmanna, Barbary Dziadzio, Ireny Niemitz (czyt. Niemic), Henryki Mrozek, a we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Krzysztofa Wichmanna. Wieczny odpoczynek…

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży
w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. Na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież katechetów i nauczycieli. Za 2 tygodnie, 10 września, o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00.
W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

5. W sobotę, 2 września, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe, traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży.

6. Spotkanie Grupy liturgicznej odbędzie się również w sobotę, 2 września, o godz. 10.00 w salce przy ul. Sambora 4.

7. Za tydzień, 3 września, w tczewskiej Farze nastąpi inauguracja III edycji Sambor Fertival Tczew, podczas której wystąpi duet akordeonowy – duoAkosferf. Podczas koncertu zaprezentują akordeonowe sfery wrażeń. W ramach festiwalu odbędą się już tradycyjnie cztery koncerty, po jednym na każdą niedzielę września. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 19.00. Koncerty wrześniowe w farze , to pozycja obowiązkowa, dlatego zachęcamy, aby zarezerwować swój czas na niedzielne wieczory i tłumnie przybyć
do naszej świątyni. Szczególnie, że wstęp na koncerty jest wolny. Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwal wspiera budowę nowych organów, dlatego po każdym koncercie będzie zbiórka pieniędzy na ten cel. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej www.samborfestivaltczew.pl. Bardzo serdecznie zapraszamy! Nasza Parafia jest współorganizatorem festiwalu, dlatego też pragniemy wnieść małą cegiełkę, jako wkład własny do organizacji tego wydarzenia. Z tego powodu w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na ten cel. Z góry bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

8. Już niebawem, bo 10 września, rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej Misje Święte, czyli tygodniowe rekolekcje dla całej naszej wspólnoty. Abyśmy dobrze wykorzystali ten czas i należycie się do niego przygotowali, pragniemy poprzez 9 dniową nowennę omodlić ten święty czas. Prosimy poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii do poprowadzenia nabożeństw, które rozpoczynać się będą 30 minut przed wieczorną Mszą św., a zaczniemy je od 1 września. O szczegółach, grupy zostaną poinformowane przez swoich księży opiekunów. Wszystkich parafian zapraszamy na wspólną modlitwę.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Fabich i Wacława Wojtan. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Renaty Surma a w środę Macieja Masa. Wieczny odpoczynek…

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej.
W ubiegłym tygodniu celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A w nadchodzący wtorek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją Królową.

2. W środę przypada też Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku.

3. W czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską, a w sobotę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

4. Nowy nr „Pielgrzyma”. 

5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Bogusławy Jurczyńskiej, Eleonory Małkowskiej, Grzegorza Czuba. Wieczny odpoczynek…

  1. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Ta proklamacja dogmatu była przypieczętowaniem starodawnej tradycji. Już w V wieku obchodzono bowiem w Kościele święto Wniebowzięcia właśnie 15 sierpnia. Liturgiczny obchód rozpoczniemy wieczorną Mszą Świętą wigilijną, sprawowaną już w poniedziałek, 14 sierpnia, o godz. 18.30. A we wtorek Msze Święte z uroczystości jak w każdą niedzielę.
  2. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Jest także prośbą, aby błogosławiony przedmiot zawsze przypominał o Bogu i Jego dobroci, o opiece Bożej.
  3. W tę najbliższą maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  4. Bardzo serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 20.00 na nabożeństwo fatimskie.
  5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.
  6. W sobotę, 19 sierpnia, będziemy oddawać cześć św. Józefowi.
  7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Leszka Skerka, Heleny Florin, Mieczysława Roskwitalskiego, Elżbiety Myśliwskiej, Teresy Chmieleckiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Bogusławy Jurczyńskiej. Wieczny odpoczyne

1. W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Kościół to święto obchodzi już od VI wieku, a w Polsce znane jest od wieku XI. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Dziś Chrystus wzywa każdego z nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować, jeśli tylko będziemy pamiętali o tym, co dla nas Bóg przygotował, jeśli będziemy karmili się Jego słowem i Ciałem, ufnie i wytrwale się do Niego modlili i służyli bliźnim. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.

2. W sierpniu w szczególny sposób łączymy się z tak licznie pielgrzymującymi na Jasną Górę. Wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dołączmy do wszystkich pielgrzymujących duchowo, wspierając ich pielgrzymi wysiłek i łącząc się z nimi modlitewnie. 

3. W środę, 9 sierpnia, w liturgii wspominamy świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – Edytę Stein (1891-1942), współpatronkę Europy.

4. W czwartek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika.

5. Dzisiaj po Mszy św. Dar Serca.

6. Nowy nr „Pielgrzyma”.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krystyny Czablewskiej, Celiny Lewandowskiej, Łucji Wojdyr. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Leszka Skerka. Wieczny odpoczynek…

1. W najbliższym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. W niedzielny poranek wyruszyła grupa tczewska.

2. We wtorek, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nie naprawione.

3. Tego samego dnia mija 79. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność ojczyzny winni jesteśmy przynajmniej naszą modlitewną pamięć. Rozpoczynają się też Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, które będą trwały do niedzieli, 6 sierpnia.

4. W piątek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza Św. o godz. 17.00.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00
i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00.
W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej. Przypominamy, że w każdą sobotę od godz. 17.45 do 18.30 jest dodatkowa okazja do skorzystania ze spowiedzi św.

6. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

7. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć swój Dar Serca.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji.

9. Serdecznie zapraszamy w sobotę, 5 sierpnia, do tczewskiej Fary na koncert w ramach X Tczewskich Wieczorów Organowych i Kameralnych. O godz. 19.30 wystąpią: reprezentująca Niemcy sopranistka Magdalena Kulig – Kornelius oraz krakowski akordeonista Maciej Zimka. Duo Magdalena Kulig & Maciej Zimka to zaskakujące i energetyczne zderzenie dwóch charyzmatycznych osobowości muzycznych wykonujące nowatorskie aranżacje pieśni oraz arii w wykonaniu na głos i akordeon. Artyści podczas koncertu zaprezentują polskie i niemieckie pieśni. Wstęp wolny. Organizatorami koncertu są: Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane, Parafia Podwyższenia Krzyża świętego w Tczewie przy wsparciu Urzędu Miasta Tczewa oraz Link Hotelu.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michaliny Terpiłowskiej. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Czablewskiej. Wieczny odpoczynek…

1. W dzisiejszą niedzielę, w bliskości środowego wspomnienia liturgicznego Świętych Joachima i Anny, w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji wszystkim dziadkom i osobom starszym składamy najserdeczniejsze życzenia.

2. Dzisiaj rozpoczynamy XXIV Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji dziś szczególnie modlimy się za kierowców, a po Mszy nastąpi poświęcenie pojazdów na rogu ul. Dominikańska/Kościelna. Będzie można wziąć udział w Akcji św. Krzysztofa i wesprzeć misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr.

3. . We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła.

4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

5. Natomiast w sobotę, 29 lipca, przypada liturgiczne – na mocy decyzji papieża Franciszka – wspólne wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budujące się kościoły w naszej diecezji.

7. W niedzielę, 30 lipca, wyruszy grupa tczewska na 32 pieszą pielgrzymkę diecezji pelplińskiej na Jasną Górę.

8. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 14 września 2023 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

8. Dzisiaj po Mszy św. będzie można złożyć swój Dar Serca.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Bronisława Małolepszego, Jana Jeki, Małgorzaty Dysarz, Jerzego Kusz. Wieczny odpoczynek…