We wtorek, 3 maja o godz. 18:00 w tczewskiej farze zostanie odprawiona Msza św. w intencji maturzystów z naszego miasta. Pragniemy prosić o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych.

Pomorskie Stowarzyszenie Musica Giovane oraz Parafia pw Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie zapraszają na kolejny koncert w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress. Na znak solidarności z walczącą Ukrainą, koncert rozpoczniemy „Melodią” ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka – mówi Szymon Morus dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. Ten krótki utwór jest motywem przewodnim dramatu wojennego „Vysokyy perevalz” 1982 roku. Myrosław Skoryk był kompozytorem i muzykologiem, otrzymał najwyższe ukraińskie odznaczenia, w tym Państwową Nagrodę im. Tarasa Szewczenki. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Związku Kompozytorów Ukrainy, był dyrektorem artystycznym Opery Kijowskiej. W programie koncertu znajdzie się również niezwykle barwna Serenada op.20 na orkiestrę smyczkową Edwarda Elgara. Usłyszeć będzie można także bardzo energetyczne, najeżone trudnościami technicznymi Divertimento na orkiestrę smyczkową Mikołaja Piotra Góreckiego.

WSTĘP WOLNY

Koncert dofinansowano z budżetu Miasta Tczewa. Patronat medialny: Radio Tczew, Tetka Tczew

Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. O Godzinie Miłosierdzia – 15:00 na placu św. Grzegorza będziemy modlić się koronką.

Przyjdźmy licznie i wołajmy o łaski dla nas i całego świata. Jako uczniowie Jezusa, w świecie, który jest targowiskiem idei, nie mamy dziś innej możliwości, jak dzielić się Jego miłością miłosierną. Zaśpiewają Krzemienie Jezusa z Katolika.

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski.

(Dz. 699)

Wielki Czwartek:

Msza Wieczerzy Pańskiej w farze o godz. 17:00. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej dawniej ciemnicą. Adoracja do godz. 24:00.

Wielki Piątek:

– Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.7:00 – 17:00

– Liturgia Wielkiego Piątku w farze godz. 17:00

– w tym dniu adoracja przy Grobie Pańskim od godz. 17:00 – 24:00

– o godz. 20:00 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta. Początek na parkingu przy ul. Łaziennej. Prosimy przynieść świece.

Wielka Sobota:

– święcenie pokarmów od godz. 9:30 -13:00 co 30 minut

– liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 21:00. Przynosimy świece.

Niedziela Wielkanocna

Msze Święte według porządku niedzielnego. Nie ma tylko porannej Mszy św. o 6:30!

Poniedziałek Wielkanocny

Msze Święte według porządku niedzielnego.

Uwaga! Rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa z TCZEWA do… STEGNY! Po kilku latach wędrówki do Gdańska czas na NOWĄ TRASĘ! Wzdłuż Wisły, ale również do morza. 


🔺Od poprzedniej, starej, różni ją to, że odbywa się całkowicie z dala od cywilizacji, w ciemności, gdzie szansa spotkania przypadkowych ludzi lub sklepów jest prawie zerowa
🔺długość: ok. 43 km czyli 8 km krótsza niż poprzednio, aby umożliwić udział tym, którzy nie dawali rady poprzednio.
🔺 start: w piątek, 8 kwietnia msza w kościele szkolnym w Tczewie 20:00
🔺 Zapisy: https://www.edk.org.pl/trasa-edk-7284
🔺 Wszelkich informacji udziela Krystian Ostrowski

… Warto żyć ekstremalnie! Niech ta droga zbliży Was do Chrystusa! 

Wyruszyliśmy Jego drogą, chcąc doświadczyć Miłości w tym całym dramacie – dramacie Męki Pańskiej. W piątek, 1 kwietnia Młodzieżowy Chór Juventus poprowadził Muzyczną Drogę Krzyżową „Wobec Zła Miłość Trwa”. Utwory, głosy i rozważania pełne ekspresji, miłości, wiary, wzruszenia.

Tobie oddajemy to wszystko podczas tej drogi krzyżowej. Abyś wszystko zamienił w Bożą miłość. Dzisiaj kiedy tylko niepokoju, zła i lęku pragniemy przytulić się do Jezusa jak małe dziecko. Wyśpiewać  pieśń chwały.  Pójść z Jezusem. Pójść do Jezusa. Chcemy odnaleźć Ciebie i przyjąć głęboko do serca. Abyśmy już zawsze pragnęli przychodzić tylko do Ciebie.

– ks. Damian Szulman

Kościół wypełnił się wiernymi, którzy wsłuchiwali się w drogę autorstwa Cezarego Paciorka. Rozważania przygotowane przez chórzystów czytał Filip Rogalski.

Właśnie Ty. Ty, który siedzisz tutaj w kościele. Możesz ukazywać Go pomimo braku nadziei. Kiedy dzisiaj wyjdziesz z kościoła, bądź Jego świadkiem, bądź Jego siłą miłości (…) Jak my Ci Boże możemy pomóc dzisiaj, kiedy tyle wojen i krzyku? Wiem co odpowiesz… Mniej grzechu, nawróćcie się, nawrócić się to także nauczyć się kochać, otworzyć serce na Ciebie – na Boga, który każdej niedzieli jest łamany na tym ołtarzu i daje nam siebie.

Fot. Mikołaj Krzemiński

Wolontariusze i Opiekunowie dziękują za udział w zbiórce żywności. Zebrane dary trafią do osób starszych i potrzebujących pomocy z naszej parafii.

Podczas zbiórki pomagała młodzież z SP1, SP5 oraz Katolik.

Dziękujemy.

W sobotę (26 marca) g

W sobotę (26 marca) grupka ministrantów wraz z ks. Robertem w ramach spotkań formacyjnych udali się na dzwonnicę i sklepienia tczewskiej fary oraz zajrzeli do wnętrza organów, aby poznać ich budowę. Ks. Proboszczowi dziękujemy za możliwość zwiedzania miejsc na co dzień niedostępnych. Panu Organiście dziękujemy za zapoznanie nas z instrumentem, a Mikołajowi Krzemińskiemu dziękujemy za robienie zdjęć.

Oto fotorelacja z tego wydarzenia:

W niedzielę. 27 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie dominikanin o. Cezary Jenta. Rekolekcje potrwają do środy.

W tych dniach zapraszamy na Msze św. z naukami o godz. 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30. Msza św. o godz. 6:30 będzie bez nauki rekolekcyjnej.

Fot. URSZULA ROGÓLSKA /FOTO GOŚĆ

https://bielsko.gosc.pl/doc/6225598.Pan-Jezus-odwiedzil-dzis-mieszkancow-Ustronia-Hermanic

Młodzieżowy Chór Juventus działający przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie zaprasza na Muzyczną Drogę Krzyżową pt. Wobec zła Miłość trwa.

Podczas tego niezwykłego misterium chcemy znaleźć i doświadczyć Bożej Miłości. Miłość nigdy nie jest targowiskiem, lecz drogą. Chrystus bierze krzyż na swoje ramiona, aby później rozłożyć na nim ręce i pokazać człowiekowi miłość na niesamowitą skalę. Trzeba nam dzisiaj wśród niepokoju, lęku i zła dotknąć Tego, który jest miłością.

członkowie chóru

1 kwietnia | godz. 20:00 | kościół szkolny

ZOBACZ ZWIASTUN: