Wielki Tydzień, który otwiera się przed nami, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku.

SPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘTAMI

Okazja do spowiedzi św. 15 min. przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od godz. 17.00 do 20.00.

WIELKI CZWARTEK

Msza Wieczerzy Pańskiej w farze o godz. 18.00 (czyli godzinę później niż w ostatnich latach). Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej dawniej ciemnicą. Adoracja do godz. 24.00.

WIELKI PIĄTEK

Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.00 do 18.00;

modlitwa brewiarzowa o 12:00;

– Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Wielkiego Piątku w farze GODZINĘ PÓŹNIEJ CZYLI o godz. 18.00;

– w tym dniu adoracja przy Grobie Pańskim po zakończeniu Liturgii do godz. 24.00;

po zakończeniu Liturgii zapraszamy na Gorzkie Żale.

WIELKA SOBOTA

Święcenia pokarmów od godz. 9.30 do 11.30 oraz od 12.30 do 15.00 (co pół godziny);

modlitwa brewiarzowa o 12:00;

Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.00.

WIELKANOC

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 6.30 – tej Mszy św. nie będzie. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego.

Ksiądz proboszcz Adam Gadomski oraz katechiści z naszej wspólnoty parafialnej zapraszają na katechezy do tczewskiej fary. Pierwsze spotkanie odbędzie się 7 kwietnia o godz. 19:00. Kolejne w poniedziałki i środy o 19:15.

Co roku jednym z istotnych elementów obchodów największego chrześcijańskiego święta, czyli Wielkanocy, jest uroczysta droga krzyżowa inscenizowana poza murami kościołów. Tegoroczna Droga Krzyżowa ulicami Tczewa odbędzie się w piątek PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ, 22 marca o godz. 20:00 przy kościele św. Józefa na NOWYM MIEŚCIE.

Procesja przejdzie ulicami: Sobieskiego, Wojska Polskiego, Plac Piłsudskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kościuszki, Łazienna – do fary, gdzie odbędzie się koncert pasyjny. 

Kilkumetrowy krzyż niesiony będzie przez wspólnoty z całego dekanatu tczewskiego oraz grupy ściśle powiązane z miastem. Pragniemy, aby od tego roku to wydarzenie modlitewne nabrało charakteru jedności i pokoju – tak bardzo tego brakuje w tych niespokojnych czasach. Chrystus niósł krzyż za wszystkich i nikogo nie wykluczył. Podczas drogi usłyszymy wzruszające rozważania dotykające naszej codzienności i Bożej obecności. 

Niech to nabożeństwo będzie okazją do modlitwy za nasze parafie, rodziny, miasto, kraj oraz cały świat. Módlmy się o żywą wiarę, miłość i pokój. Przygotujmy nasze serca na Triduum Paschalne i cudowny poranek Zmartwychwstania Pańskiego. Dajmy świadectwo zabieganemu i pogubionemu światu, że krzyż wciąż jest w centrum. Ten znak zwycięstwa wcale nie jest banałem. Przypomnijmy, że On jest, że On kocha do końca. Jest z nami w każdym zranieniu, w każdej chwili zwątpienia, w każdym upadku, w każdej samotności. 🤍

Komenda Powiatowa Policji w Tczewie informuje, że w związku z przejściem drogi krzyżowej możliwe utrudnienia w ruchu. Trasa przejścia procesji zostanie zabezpieczona przez służby funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej.


Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w naszej parafii w dniach 17 – 21 lutego.

To wyjątkowy czas przygotowania do Wielkanocy, podczas którego będziemy wspólnie reflektować nad swoim życiem duchowym i dążyć do pogłębienia relacji z Bogiem. Liczymy na Wasze liczne uczestnictwo i wspólne modlitwy. Szczegółowy program na plakacie.

Kolejny raz chcemy wyruszyć za Miłością, z Miłością i po Miłość. Pomiędzy nutami, upadkami, sądem, obnażeniem, otarciem twarzy, spotkaniem, pocieszeniem, śmiercią można znaleźć Miłość.


Krzyż to najpiękniejsze logo miłości. Razem rozpocznijmy czas Wielkiego Postu. Ubierzcie się ciepło. Warto być z nami!

– zapraszają członkowie Chóru Juvuentus

Muzyczna Droga Krzyżowa „Wobec zła Miłość trwa”
Śpiewa CHÓR JUVENTUS pod kierownictwem Macieja Borowicza.

16.02.2024 (piątek) godz. 20:00 / Kościół szkolny

Serdecznie zapraszamy na Wielkopostne Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne, które odbędą się w dniach od 23.02. 2024 do 25.02.2024 (od piątku do niedzieli), przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. 

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy kochają śpiewać i tym śpiewem chwalić Boga! Szczególnie dla tych, którzy chcieliby odnaleźć swoje miejsce, śpiewając w kościele. Zapraszamy również Schole, chóry parafialne, zespoły, służbę liturgiczną, księży, siostry zakonne i organistów! Jednym słowem wszystkich. 

W czasie warsztatów uczestnicy, pod okiem profesjonalistów, będą mogli rozszerzyć repertuar o nowe pieśni, wzbogacić doświadczenie i umiejętności z zakresu emisji głosu, a także wysłuchać słowa związanego z liturgią wielkopostną i triduum paschalnym.

Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysta Msza Święta w kościele pw. św. Stanisława Kostki (niedziela godz. 12.30) oraz krótki koncert finałowy z udziałem chóru utworzonego przez uczestników warsztatów. 

Warsztaty poprowadzą znani w kręgach katolickich muzycy:
– Ula Rogala
– Rafał Maciejewski

Zapisy: https://warsztatymuzyczne.net/

6 stycznia 2024 r. ulicami Tczewa przejdzie Orszak Trzech Króli.

Zapraszamy całe rodziny, przedszkola, uczniów, nauczycieli i rodziców, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia. Zapraszamy zespoły i chóry. Wskazane jest maszerowanie w orszaku pod swoimi sztandarami lub swoimi szyldami. O godzinie 14.10 pierwszy orszak wyrusza z Placu Hallera, drugi orszak wyrusza z kościoła św. Józefa o 14.00, trzeci orszak wyrusza z placu przy pomniku Jana Pawła Świętego o 14.15

– mówi w imieniu organizatorów Stefan Kukowski.

Wszystkie orszaki spotkają się na kanonce. W namiocie organizacyjnym będzie można otrzymać dyplom i nagrodę za własnoręcznie przygotowaną koronę, czy strój (przygotowuje Fabryka Sztuk), także tutaj należy dać certyfikat udziału w Orszaku i uzyskać pieczęcie dalszych dwóch króli. W namiocie poczęstunku Świętej Rodziny będzie gorąca kawa, herbata, ciasto (przygotowuje OHP tczew i Przeorat Pomorski Orderu Św. Stanisława).

W niedzielę, 7 stycznia o godz. 19:00 zapraszamy do naszej Fary na wspólne kolędowanie. Podczas koncertu wystąpią wspólnoty muzyczne działające przy naszej parafii: Chór Farny, Schola JP2 i Juventus