Przypominamy kandydatom do sakramentu bierzmowania pierwszego i drugiego roku o tym by zabrali indeksy na rekolekcje szkolne i poprosili o dokonanie wpisów. Jeśli rekolekcje szkolne odbyły się wcześniej należy poprosić katechetów w szkole by uzupełnili brakujące podpisy.

Podczas Wielkiego Postu kandydaci do bierzmowania zobowiązani są do uczestnictwa we wszystkich nabożeństwach drogi krzyżowej (16 II; 23 II; 1 III; 8 III; 15 III; 22 III).

Nabożeństwa drogi krzyżowej w naszej parafii odbywać się będą w każdy piątek:

 • o 16:00 w kaplicy na cmentarzu nowym przy ul. 30 Stycznia w Tczewie (droga krzyżowa dla dorosłych),
 • o 17:00 w farze (droga krzyżowa dla dzieci),
 • o 18:00 w farze (droga krzyżowa dla dorosłych),
 • o 20:00 w kościele szkolnym (droga krzyżowa dla młodzieży).

Prosimy by indeksy do podpisu kandydaci przynosili przed nabożeństwem:

 • w farze na stolik przy zakrystii,
 • w kościele szkolnym na ławkę przed wejściem do zakrystii,
 • w kaplicy cmentarnej do zakrystii.

Indeksy będzie można odbierać bezpośrednio po nabożeństwach przed zakrystią z wyjątkiem drogi krzyżowej odprawianej o godz. 18:00 w farze. Osoby uczestniczące w tej drodze krzyżowej indeksy będą mogły odebrać dopiero po Mszy Świętej, która następuje zaraz po drodze krzyżowej.

UWAGA! W ostatni piątek Wielkiego Postu, 22 marca, odbędzie się tylko droga krzyżowa w kaplicy na cmentarzu oraz droga krzyżowa ulicami miasta. Nie będzie tego dnia nabożeństw o 17:00 i 18:00 w farze. W związku z tym tego dnia uczestnictwo w drodze krzyżowej będzie dobrowolne.

Bierzmowanie klas ponadpodstawowych (II rok formacji) odbędzie się 24 maja 2024 r. o godz. 18.00. Sakramentu udzieli J. E. Ks. Biskup Ryszard Kasyna.

Kandydaci do bierzmowania w ciągu każdego roku formacji zobowiązani są do wykonania posługi charytatywnej, czyli włączenia się w jakoś akcję mającą na celu wsparcie ubogich lub cierpiących. Kandydaci mogą poszukać samodzielnie jakąś akcję charytatywną w którą chcą się włączyć. Prosimy aby udział w akcji został potwierdzony przez jej organizatora wpisem w indeksie.

Przypominamy osobom, które się zapisały na sprzątanie fary (w ramach posługi charytatywnej) , że spotykamy się w Farze w najbliższy wtorek, 19 grudnia o 15.30.

3 grudnia 2023 r. rozpoczyna się okres adwentu. Program przygotowania do bierzmowania w diecezji pelplińskiej przewiduje w tym czasie obecność kandydatów na roratach przynajmniej raz w tygodniu.

Roraty w naszej parafii odbywać się będą:

 • od poniedziałku do soboty o godz. 6:00,
 • oraz we wtorek i czwartek o 17:00.

Rekolekcje GPS, które są obowiązkowym elementem przygotowania do sakramentu bierzmowania, dla kandydatów z naszej parafii odbędą się od 15 do 16 grudnia 2023 r. Wydarzenie to odbędzie się w Zespole Szkół Katolickich im. Świętej Jadwigi Królowej w Tczewie (Tczew, ul. Wodna 6). Do udziału są zobowiązani wszyscy kandydaci zaczynający przygotowanie (klasa VIII) oraz ci kandydaci z roku II, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach w roku ubiegłym.

Szczegółowy program rekolekcji:

Piątek (15.12.2023 r.)

Rozpoczęcie: 17:30.

Zakończenie: 19:00.

Sobota (16.12.2023 r.)

Rozpoczęcie: 8:30.

Zakończenie: 15:00.

UWAGA! W REKOLEKCJACH MOGĄ WZIĄĆ UDZIAŁ TYLKO KANDYDACI Z NASZEJ PARAFII.

ZAKTUALIZOWANO: 10 WRZEŚNIA 2023 R.

Wszystkich kandydatów, którzy nie oddali jeszcze indeksów do sprawdzenia prosimy aby zgłosili się z nimi w zakrystii po niedzielnej Mszy Świętej z prośbą o sprawdzenie. Zebrane indeksy zostaną sprawdzone w najbliższym tygodniu i odbierać je będzie można w przyszłą niedzielę.

Indeksy oddawać można przed Mszą Świętą w zakrystii farnej:

 • w niedzielę, 10 września (odbierać sprawdzone indeksy można bezpośrednio po Mszy Świętej),
 • lub w niedzielę 17 września (odbierać sprawdzone indeksy można bezpośrednio po Mszy Świętej).

Nieoddanie indeksu do sprawdzenia traktowane będzie jako rezygnacja z przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.