Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 21.11.2021

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

2. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

3. Dzisiaj również ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko – białoruskiej. Po Mszy św. zbiórka na ten cel.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie o… W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można kupić w zakrystii przez wszystkie niedziele Adwentu.

5. Za tydzień będzie można złożyć swój Dar Serca.

6. Przy wyjściu z Kościoła można nabyć świece wigilijne.

7. W sobotę 27 listopada o godzinie 18:30 w kościele św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin kolejarskich oraz o dar nieba dla zmarłych kolejarzy.

8. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć POŚWIĘCONY opłatek na stół wigilijny, do którego dołączona jest karta z życzeniami oraz modlitwą przed wigilijną kolacją wraz z fragmentem Pisma Świętego do odczytania. Opłatek będzie można nabyć u Pana Organisty w kruchcie po Mszach Św., w zakrystii oraz u Pana Kościelnego, który będzie rozprowadzał opłatek po domach. Suma ze sprzedaży przeznaczona będzie na Akcje Renowację – Szczytny cel mamy, ratujmy Farne Organy!

9. W najbliższy poniedziałek (22 listopada) będziemy wspominali w Liturgii Świętą Cecylię – Patronkę Muzyki Kościelnej. Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą (18:30) w intencji muzyków kościelnych, organistów, kantorów, dyrygentów, chórzystów oraz wszystkich, którzy za pomocą muzyki ubogacają Liturgię i posługują w naszej Parafii.

10. Policjanci systematycznie przypominają, jak nie paść ofiarą przestępców oszukujących metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Prowadzone przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne sprawiają, że policjanci otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Pomimo tego nadal zdarzają się seniorzy, którzy przekazują oszustom swoje oszczędności. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie oraz nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń prosimy o kontakt z Policją pod nr 112. Warto również skontaktować się z najbliższą rodziną i powiadomić ich o próbie oszustwa.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Brygidy Szoski, Jana Romana, Jerzego Szulca, Aleksandra Czubackiego, Jerzego Szulca, Teresy Brzeskiej i Waldemara Jerawskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Karola Lipkowskiego. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.