1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o 6:00, a we wtorki i czwartki również o 17:00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  Nabożeństwo pierwszosobotnie odprawimy o 7:30.

4. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć Dar Serca.

5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

6. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka na pomoc dla Kościoła Katolickiego na wschodzie.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne.

8. Dostępne są już kalendarze na rok 2022, w których zawarte są prace laureatów konkursu plastycznego – We wspaniałym świecie muzycznych barw. Oprócz przepięknych rysunków i malowideł wykonanych rękami dzieci, znaleźć można w nich także najważniejsze daty z życia naszej parafii. Koszt kalendarza wynosi 20 zł.

9. Przypominamy również, że w kruchcie, przy wyjściu z kościoła, Pan Organista rozprowadza POŚWIĘCONY opłatek na stół wigilijny do którego dołączona jest karta z życzeniami, modlitwą przed wigilijną kolacją oraz fragmentem Pisma Świętego do odczytania. Opłatek można nabywać także w zakrystii. Suma zebrana podczas rozprowadzania kalendarzy oraz opłatków przeznaczona będzie na AKCJĘ-RENOWACJĘ, Szczytny cel mamy ratujemy Farne Organy.

10. W tym roku rozpoczynamy I edycję akcji „Paczuszka dla maluszka”. Akcja pomocy polega na zbiórce podstawowych produktów higienicznych dla małych dzieci (proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydło). Osoby, które pragną pomóc, mogą wziąć bombkę z choinki, która znajduje się obok ołtarza i w zamian za nią przynieść paczuszkę. W Twoim imieniu ofiarujemy paczuszkę potrzebującym dzieciom z naszej parafii lub wyślemy paczuszkę do Fundacja Małych Stópek, która przekaże ją do domu samotnej matki lub do hospicjum perinatalnego.

11. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie osoby, które przeżywają żałobę z powodu śmierci bliskich osób na skutek koronawirusa albo z innych powodów na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 4 grudnia o godzinie 19.00 w kościele szkolnym. Po adoracji zapraszamy na wspólny poczęstunek.

12. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do pomocy osobom schorowanym, którzy przebywają w naszych Szpitalach Tczewskich (szczególnie chorych, zakażonych wirusem Covid-19). Zachęcamy, aby dzieci zrobiły laurkę z dowolnym motywem bożonarodzeniowym. W laurce prosimy, aby napisać dowolne „motto życiowe” (zdanie lub myśl, która doda nadziei osobie chorej. Prosimy, aby rodzice lub dziadkowie pomogli dzieciom zrobić laurkę i wybrać motto). Technika wykonania laurki jest dowolna (farbki, kredki itp.) Laurkę przynosimy do czwartej niedzieli adwentu (do 19 grudnia) do zakrystii po każdej Mszy Św. Ksiądz kapelan wręczy laurki każdemu choremu podczas odwiedzin w czasie Świąt Bożego Narodzenia. W tym czasie wzrostu zakażeń i osób hospitalizowanych potrzeba jeszcze bardziej pokazać naszą miłość i wrażliwość względem chorych i umierających. Niewątpliwie laurka i motto dodadzą siły i nadziei naszym chorym. Jest to też okazja, aby rodzice mogli porozmawiać z dziećmi na temat takich postaw jak: wrażliwość, solidarność, pomoc osobom potrzebującym, pragnienie bliskości osoby starszej, potrzeba kontaktu osoby chorej i cierpiącej itp.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Karola Lipkowskiego, Agnieszki Justy i Magdaleny Wojtaś. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

15. Zatroskani o dobro duchowe naszych parafian, biorąc pod uwagę niepewność związaną z pandemią, w tym roku proponujemy 2 formy kolęd. Jak w zeszłym roku będą odbywały się Msze św. w farze dla poszczególnych ulic o godzinie 17:00. Ponadto będzie możliwość wizyty duszpasterskiej na zaproszenie. Prosimy przez cały adwent zgłaszać  chęć podjęcia kapłana: telefonicznie, przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej, w zakrystii, biurze, czy któregokolwiek kapłana.