IV Niedziela Adwentu 19.12.2021

1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Modlimy się, aby nasza gorliwość wzrastała w miarę zbliżania się święta oraz abyśmy godnie obchodzili tajemnicę narodzin Syna Bożego.

2. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź przed każdą Mszą św. oraz w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek od 17:00 – 18:30.

3. W czwartek odwiedzimy dodatkowych chorych z posługą sakramentalną. Osoby te można zgłaszać w zakrystii i kancelarii parafialnej.

4. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzin Jezusa z Ewangelii św. Łukasza oraz przez łamanie się opłatkiem. Stwórzmy w swoich domach przestrzeń by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

5. W Wigilię zostaną odprawione Msze św. o godz. 6:00; 8:00; 17:00 i 24:00 w Farze. W kościele szkolnym o godz. 24:00, a w kaplicy na cmentarzu o 22:00.

6. W pierwszy dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz Mszy św. o godz. 6:30.

7. Dzieci, które chodzą na roraty o godz. 17:00 prosimy o przyniesienie plansz roratnich do kościoła we wtorek, a dzieci które chodzą na roraty na godz. 6:00 prosimy o przyniesienie plansz w czwartek.

8. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w naszej farze. W sobotę o godzinie 15.00 zapraszamy wszystkich parafian na przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Betlejem Polskie” autorstwa Lucjana Rydla. Sztuka jest dziełem wielu osób ponieważ zaangażowane są i dzieci i osoby dorosłe. Wspólnymi siłami chcemy w ten sposób wyrazić radość, że Jezus urodził się szczególnie w naszych sercach i w naszym mieście. Zachęcamy także, aby obejrzeć program telewizyjny, który promuje naszą sztukę. Program będzie emitowany w telewizji polskiej, w gdańskiej trójce we wtorek o godzinie 18.00. Zachęcamy, aby obejrzeć program, ponieważ emisja telewizyjna promuje zarówno naszą sztukę, ale także i naszą piękną farę.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Maksymiliana Mazurczaka, Haliny Janiszewskiej, Ireny Borys, Romana Wichman, Józefa Bieleckiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Janusza Niedzielskiego, a w wtorek śp. Barbary Izydorek. Wieczny odpoczynek… 

10. Zatroskani o dobro duchowe naszych parafian, biorąc pod uwagę niepewność związaną z pandemią, w tym roku proponujemy 2 formy kolęd. Jak w zeszłym roku będą odbywały się Msze św. w farze dla poszczególnych ulic o godzinie 17:00. Ponadto będzie możliwość wizyty duszpasterskiej na zaproszenie. Prosimy przez cały adwent zgłaszać  chęć podjęcia kapłana: telefonicznie, przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej, w zakrystii, biurze, czy u któregokolwiek kapłana.