24. Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

Po dwóch latach spowodowanych obostrzeniami pandemicznymi wraca Droga Krzyżowa ulicami tczewskiej Starówki.
Przez wiele lat tysiące tczewian kroczyło za kilkumetrowym krzyżem, aby jeszcze bardziej zrozumieć tajemnicę Męki Pańskiej.

Poszczególne wydarzenia odegra społeczność Zespołu Szkół Katolickich. Krzyż nieść będą wspólnoty parafialne oraz grupy miejskie. Rozważania przygotowane przez młodzież z parafii będą dotykały tematu Bożej miłości, współczesności i tego, co Jezus pokazuje człowiekowi przy każdej stacji.

„Patrzę na Ciebie: wszedłeś mu Panie w drogę nie w porę (…) Wielu jest ludzi, którzy uginają się pod ciężarem krzyża i wielu takich, którzy na ten widok uciekają, omijają szerokim łukiem. Daj Panie, mi – człowiekowi cyrenejczykowe serce”.

Fragment stacji V

Tegoroczna Droga jest okazją do wspólnej modlitwy o pokój na świecie i błogosławieństwo dla naszego miasta. Będziemy szli po ulicach Tczewa i musimy pamiętać o naszych siostrach i braciach, którzy tu żyją. Jezus idąc ulicami Jerozolimy niósł krzyż za ludzi wszystkich czasów nikogo nie wykluczając. My chcemy Go naśladować i również pamiętać w tej modlitwie o wszystkich, którzy tu, z nami, żyją, bez wykluczania nikogo: tych, co wierzą i nie wierzą, tych, którzy nam wyrządzają krzywdę albo z nas szydzą. Podczas tej drogi myślimy o samotnych, chorych, smutnych, zagubionych i grzesznych.

Wielki Piątek 15 kwietnia 2022
Rozpoczynamy tradycyjnie o godz. 20:00 na parkingu przy ul. Łaziennej. Zachęcamy do przyniesienia świec.

Fot. Geo Dron Tczew (Droga Krzyżowa 2019)