Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 17.04.2022

1. Chrystus zmartwychwstał, żyje i jest z nami! Drodzy parafianie i goście! Zmartwychwstały Pan pozostaje blisko i umacnia nas na drodze ku życiu wiecznemu. Swoją pomocą podtrzymuje nas, abyśmy nawet w najtrudniejszych momentach życia nie tracili nadziei i z ufnością patrzyli w przyszłość, a przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie otwiera nam bramę do życia bez końca i radowania się Jego obecnością. Przeżywając święta wielkanocne w trudnym czasie niepokoju bądźmy świadkami nadziei, którą przynosi zmartwychwstały Pan. Niech Chrystus zwyciężający zło przyniesie nam oraz całemu światu prawdziwy pokój.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską. 

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na szkolnictwo katolickie diecezji i na KUL.

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 

5. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka na cele charytatywne. Od wtorku do niedzieli miłosierdzia na godz. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę Koronka odbędzie się na Placu św. Grzegorza.

6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma” – zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na Mszę świętą z nauką formacyjną o godz. 17.00:

SP 10, Fontanna Marzeń i inne szkoły – w środę (20 kwietnia);

SP 5 – w czwartek (21 kwietnia);

SP 1 i SP św. Ojca Pio – w piątek (22 kwietnia).

8. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Zofii Deinsenberg i Jolanty Łańko. We wtorek odbędą się pogrzeby śp.: Jerzego Sikorskiego i Barbary Rybki. W środę śp. Pelagii Jakubowskiej, a w czwartek śp. Czesławy Gołuńskiej. Wieczny odpoczynek…