Niedziela Miłosierdzia Bożego 24.04.2022

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Zapraszamy na godz. 15:00 na wspólną koronkę do Miłosierdzia Bożego. Odmówimy ją na placu św. Grzegorza. 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy św. odbędzie się zbiórka na cele charytatywne.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. 

4. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. 

5. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

6. W najbliższym czasie są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy za zmarłych i żyjących. 

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Jerzego Sikorskiego, Barbary Rybki, Pelagii Jakubowskiej, Czesławy Gołuńskiej, Marii Preuhs, Heleny Szewy, Teresy Komorowskiej, Elżbiety Wojciechowskiej, Krzysztofa Wałaszewskiego, Wandy Goertz-Mikickiej. We wtorek odbędzie się pogrzeb Romana Różanowskiego, w środę Grażyny Bochenek oraz Wiolety Piontek Niech Maryja, Matka miłosierdzia, wyprosi im łaskę przebaczenia grzechów i oglądania Bożego oblicza w niebie. 

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.