III Niedziela Wielkanocy 1.05.2022

1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków. 

2. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana. 

3. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe dla dorosłych po Mszy św. wieczornej, dla dzieci w dni powszednie do piątku o godz. 17:00, w kaplicy na cmentarzu w łączności z Mszą św. o godz. 16:00. Nabożeństwa dla dzieci i na cmentarzu rozpoczniemy od środy 4 maja.

4. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. 

5. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. 

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. O godz. 12:30 Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku. 

7. W środę o godz. 18:30 Msza św. w intencji Strażaków z okazji wspomnienia św. Floriana.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do służby w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W sobotę o 7:30 odprawimy nabożeństwo ku Matce Bożej.

9. W sobotę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św.

10. Zapraszamy w sobotę 7 maja na godz. 19:30 do Fary na koncert „Serenady, serenady” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Progress pod batutą Szymona Morusa. Na znak solidarności z walczącą Ukrainą, koncert rozpoczniemy „Melodią” ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka. 

11. 3 Maja na godz. 18:00 zapraszamy wszystkich maturzystów na Mszę św. Będziemy wspólnie modlić się o dary Ducha św. na czas egzaminów oraz o dobry wybór dalszej życiowej drogi.

12. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

13. Za tydzień będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

14.W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. wspólnoty Arka.

15. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie osoby, które przeżywają żałobę z powodu śmierci bliskich osób na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 7 maja o godzinie 19.00 w kościele szkolnym. Po adoracji zapraszamy na wspólny poczęstunek.

16. Zachęcamy wszystkich parafian, aby uczestniczyć w 33-dniowych rekolekcjach internetowych, które będą duchowym przygotowaniem do aktu osobistego poświęcenia się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi Panny. Rekolekcje rozpoczęły się 28 kwietnia. Niemniej jednak zachęcamy wszystkich parafian, aby dołączyć do nas i wspólnie zawierzyć życie Matce Bożej. Jest to niezwykła formuła zaproponowana przez św. Ludwika Grignion de Montfort. Codzienne nauki rekolekcyjne są zamieszczone na grupie WhatsApp. Jeżeli ktoś chce dołączyć do grupy można skontaktować się z Księdzem Wojciechem, który jest dostępny pod numerem 510414850. Można także samodzielnie odbyć rekolekcje. Wszystkie nauki znajdują się na stronie internetowej www.niewolnikmaryi.com. Link do rozważań jest następujący:https://niewolnikmaryi.com/niewolnik-maryi-33-dni-przygotowan/. Na zakończenie rekolekcji zaprosimy wszystkich chętnych na wspólną mszę św., podczas której dokonamy aktu ofiarowania, które odbędzie się 31 maja w święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tych trudnych czasach zachęcamy, by każdy osobiście przygotował się do oddania swojego życia Jezusowi przez ręce Maryi Matki Bożej.

17. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

18. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Romana Różanowskiego, Grażyny Bochenek, Wiolety Piontek, Daniela Cylki, Henryka Mehera i Ireny Litkiewicz. Wieczny odpoczynek…