IV Niedziela Wielkanocy (Dobrego Pasterza) 8.05.2022

1. Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. 

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. 

3. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z 8 maja ze względu na przypadającą niedzielę wielkanocną. Będziemy wzywać jego orędownictwa i wypraszać Bożą pomoc dla naszej ojczyzny. 

4. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie o godz. 20:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę do Matki Najświętszej. 

5. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła, który dołączył do grona Dwunastu po śmierci Judasza. 

6. W sobotę w naszej parafii I Komunia Św.

7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl oraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.

8. Nabożeństwa majowe w naszej parafii:

– dla dorosłych razem z wieczorną Mszą św.

– w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16:00

– dla dzieci razem z Mszą św. odprawianą w ramach Białego Tygodnia.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

10. Są ostatnie wolne miejsca na wyjazd do Ziemi Świętokrzyskiej w terminie 17 – 21 sierpnia. Zdecydowanych prosimy o kontakt z ks. Damianem. Nr telefonu znajduje się na plakacie i na tablicy ogłoszeń.

11. Zapraszamy wszystkich serdecznie na parafialną autokarową pielgrzymkę na Jasną Góre, która odbędzie się w terminie 18-19 czerwca (sobota – niedziela). W programie między innymi Msza Świętka w kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej w intencji pielgrzymów i ich rodzin. Więcej szczegółów znajduje się na plakatach przy wyjściu z kościoła oraz na stronie internetowej naszej parafii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Marcin. Zapisy pod numerem telefonu 601 166 196.

12. Po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca.

13. W najbliższym czasie są wolne intencje mszalne. 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Agnieszka Żmuda. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp.: Henryka Lipke, Haliny Woś i Marii Szlagowska, Weroniki Czernewskiej. Wieczny odpoczynek…