XII Niedziela Zwykła 19.06.2022

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.  

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów. 

3. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Będziemy żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. 

4. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą  w przyszłą niedzielę na godz. 11:00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji. 

6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności z Mszą św. o 18:30. Do piątku włącznie jest połączone z procesją eucharystyczną. W piątek po procesji będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. dla wspólnoty Arka.

8.od przyszłej niedzieli tj. 26 czerwca przez całe wakacje nie będzie Mszy św. w niedziele w kościele szkolnym.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

10. Dzisiaj po Mszy św. można wesprzeć wyjazd grupy liturgicznej i ministrantów na wakacje.

11. Za tydzień będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

12. Serdecznie zapraszamy na Tczewski Marsz Życia, który odbędzie się dzisiaj o godzinie 14.00. Spotykamy się na placu Hallera. Następnie pójdziemy ulicami Tczewa z radosnym śpiewem do Kościoła NMP Matki Kościoła. Marsz zakończy się koncertem uwielbienia w Kościele NMP Matki Kościoła o godzinie 15.30.

13. Są wolne intencje mszalne na najbliższe dni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

14. W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dokonamy aktu poświęcenia siebie Sercu Jezusa i Sercu Maryi. Ponowimy uznanie Jezusa Chrystusa za Króla swego serca, małżeństwa, rodziny i Ojczyzny. W związku z tym po wieczornej Mszy św. odbędzie się wystawienie Najświętszego sakramentu do 21:00 – na zakończenie adoracji wspólnie dokonamy aktu poświęcenia i odśpiewamy Apel Jasnogórski.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.