XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu oraz abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy.

2. W poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy. W związku z tym, w tym dniu odmówimy nowennę do Matki Bożej (nie będzie nowenny w środę).

3. W środę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze św. w tym dniu o 6:30, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na rzecz Stolicy Apostolskiej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: 

– w piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00

– w sobotę o 7:30 odprawimy nabożeństwo pierwszosobotnie ku czci Matki Bożej.

5. Przypominamy, że przez całe wakacje nie będzie Mszy św. w niedziele w kościele szkolnym.

6. Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie po południu od 15:00 do 17:00.

7. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć Dar Serca.

8. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Osoby wyjeżdzające na pielgrzymkę po Ziemi Świętokrzyskiej proszone są o wpłatę całości kosztów pielgrzymki do 9 lipca. Jednocześnie zapraszamy na spotkanie organizacyjne do Fary 9 lipca o godz. 17:30.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Smugaj. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, a także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.