XV Niedziela Zwykła 10.07.2022

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.  

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. 

3. W środę 13 lipca zapraszamy na godz. 20:00 na nabożeństwo fatimskie.

4. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy. Jest to również dzień odpustu w parafii w Gorzędzieju. W ramach przygotowania do tego odpustu poszczególne parafie naszego dekanatu są zaproszone do uczestnictwa w nowennie. Nasza parafia zaproszona jest do Gorzędzieja w środę 13 lipca na godz. 17:30. Będzie to również okazja by założyć na siebie szkaplerz. Serdecznie zachęcamy do udziału i zapraszamy do Gorzędzieja.

5. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Dnia 14 lipca o godz. 11.00 i 18.00 w kinie Helios w Tczewie zostanie wyemitowany film ,,Żywy – Największa Tajemnica Wiary”. Na hasło ,,Parafia” bilet w cenie 13 zł. do nabycia indywidualnie przed seansem. Zapraszamy!

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

8. Za tydzień będzie okazja by złożyć swój Dar Serca.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Reginy Bach, Barbary Żak i Hanny Richter. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.