XVI Niedziela Zwykła 17.07.2022

1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

2. W piątek, 22 lipca, przypada święto Św. Marii Magdaleny. Magda z Magdali była uczennicą Jezusa. Wraz z innymi niewiastami towarzyszyła Zbawicielowi. Pierwsza spotkała Zmartwychwstałego Pana i przekazała tę radosną nowinę Apostołom. Otrzymała miano Apostołki Apostołów. Będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo, aby Dobra Nowina o Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi.

3. W sobotę, 23 lipca, przypada święto Św. Brygidy, patronki Europy. Przez jej wstawiennictwo będziemy modlić się, aby Europa była wierna chrześcijańskim wartościom i trwała wiernie przy Chrystusie i Jego Ewangelii.

4. W poniedziałek, 25 lipca przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji na niedzielnych mszach będziemy modlić się za kierowców, a po mszy poświęcenie pojazdów na rogu ul. Dominikańska/Kościelna. Będzie można wziąć udział w Akcji św. Krzysztof  i wesprzeć misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel.

5. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

5. Dzisiaj po Mszy Św. można złożyć Dar Serca.

6. We wtorek o godz. 11:00 Msza św. z udziałem biskupów naszej diecezji z okazji obchodów Wojewódzkiego Święta Policji.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Niepokalanej.