XVII Niedziela Zwykła 24.07.2022

1. Dziś w kalendarzu liturgicznym przypada siedemnasta niedziela w ciągu roku. Modlimy się, abyśmy dobrze używali rzeczy przemijających i nieustannie ubiegali się o dobra wieczne (kolekta mszalna). Niech na drogach wakacyjnego odpoczynku nie zabraknie troski o życie duchowe, o modlitwę osobistą, nawiedzenie świątyń i udział we Mszy Świętej. 

2. Dzisiaj rozpoczynamy XXIII Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji dziś szczególnie modlimy się za kierowców, a po mszy nastąpi poświęcenie pojazdów na rogu ul. Dominikańska/Kościelna. Będzie można wziąć udział w Akcji św. Krzysztofa i wesprzeć misjonarzy w zakupie środków transportu poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr.

3. Jutro, w poniedziałek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu. 

4. Jutro także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. 

5. We wtorek, 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych. 

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budujące się kościoły w naszej diecezji.

7. W sobotę 30 lipca wyruszy grupa tczewska na 31 pieszą pielgrzymkę diecezji pelplińskiej na Jasną Górę.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. 

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Gerarda Kopel, Ewy Bieleckiej i Urszuli Bielińskiej. Wieczny odpoczynek…