XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. Rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.

3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze św. Franciszkiem z Asyżu. Odpust można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej, Komunia Św., modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwarte dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza św. wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. W sobotę o 7.30 odprawiamy nabożeństwo ku Matce Bożej.

5. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji.

7. Za tydzień Dar Serca.

8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Kopeckiej. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Ireny Kąkola, a w środę śp. Katarzyny Kiragi.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.