XXI Niedziela Zwykła 21.08.2022

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze  serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych  obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości  nieprzemijające.  

2. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny  Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa  Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem  osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim. 

3. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku  obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce  obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach  totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez  końca.  

4. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego  Bartłomieja, Apostoła. 

5. W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi  Panny Częstochowskiej. 

6. Dzisiaj do nabycia nowy nr „Pielgrzyma” 

7. Za tydzień będzie można złożyć „Dar Serca”. 

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz  szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.  

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: Ireny Drozdowskiej i Adama  Zalewskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb Agnieszki Pawłowskiej. Niech  Bóg doprowadzi do życia wiecznego.