XXIII Niedziela Zwykła 4.09.2022

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem. 

2. Dzisiaj wieczorem, o godzinie 19:00, rozpocznie się II edycja Sambor Festival Tczew!!! Tak, jak mówiliśmy w ubiegłym tygodniu, jest to cykl koncertów, które odbywać się będą w kolejne niedziele września, w naszym kościele. Podczas dzisiejszej inauguracji będzie można usłyszeć recital fortepianowy w wykonaniu Michała Mossakowskiego. Przypominamy, że podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, festiwalowi towarzyszy AKCJA RENOWACJA, Szczytny cel mamy ratujemy Farne Organy. Oprócz niej, tegoroczna edycja wspiera również walczącą Ukrainę. Bardzo serdecznie zapraszamy! Szczegóły znaleźć można na plakatach oraz na stornie internetowej Parafii w zakładce Sambor Festival Tczew.

3. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

5. W czwartek o 18:30 odprawimy Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i błogosławieństwem wody, soli i oleju.

6. Wszystkich uczniów klas VIII chcących przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy do zapisywania się na dwuletni kurs przygotowawczy. Zapisów dokonać można do 16 września za pomocą strony internetowej naszej parafii (faratczew.pl) poprzez specjalnie przygotowany do tego formularz. Msza Święta rozpoczynająca przygotowanie ze spotkaniem informacyjnym dla rodziców i kandydatów odbędzie się w niedzielę, 18 września o godz. 18.00 w kościele szkolnym. NA TO SPOTKANIE ZAPRASZAMY TAKŻE KANDYDATÓW, KTÓRZY JUŻ W ZESZŁYM ROKU ROZPOCZĘLI SWOJĄ FORMACJĘ.

7. Wszystkie dzieci pragnące śpiewać w naszych „Biedronkach” zapraszamy na próbę w poniedziałek 5 września o godz.17:30 do salki na ul. Dominikańskiej 4. Potrzeba niewiele – wystarczą same chęci, a każda uśmiechnięta buzia będzie mile widziana.

8. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywali rekolekcje przygotowujące nas do odpustu parafialnego.

9. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Przypominamy, że trwa nabór na studia w WSD. Szczegóły na plakatach i u księży.

10.  Zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę do Piaseczna w dniach 10 – 11 września. Wyjście w sobotę po Mszy św. o 8:00 z parafii NMP Matki Kościoła. Link do zapisów na stronie i  faceeboku parafii Matki Kościoła.

11. Informujemy o możliwości skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania  w łączności z adoracją Najświętszego Sakramentu w każdą sobotę od godz. 17:45. Ponadto ze spowiedzi można skorzystać 15 min. przed każdą Mszą św. 

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.   

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Wojciecha Kosowskiego, Lidii Kamińskiej, Aleksandra Jurewicza, Marka Neumana. W czwartek odbędzie się pogrzeb śp. Tadeusza Leiera. Wieczny odpoczynek…