XXIV Niedziela Zwykła 11.09.2022

1. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. 

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje przygotowujące do odpustu parafialnego. Bardzo serdecznie witamy Ks. Rekolekcjonistę. Serdecznie zapraszamy na Msze Św. z naukami w poniedziałek i wtorek na godz. 8.00, 10.00, 17.00 i 18.30. W środę, w dzień odpustu, Msze Św. z naukami o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 16.00. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 18.00.

3. Dzisiaj wieczorem, o godzinie 19:00 kolejny koncert w ramach Sambor Festival Tczew! Wystąpi zespół muzyki dawnej, który wykona arie oraz duety sakralne dawnych kompozytorów włoskich. Po koncercie, tradycyjnie, zbiórka funduszy na nasze organy. Bardzo serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakatach oraz parafialnej stornie internetowej.

4. We wtorek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 18.30. W tym dniu zapraszamy również na nabożeństwo fatimskie na godz. 20.00.

5. W czwartek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej. W tym dniu obchodzimy odpust w kaplicy na cmentarzu. Suma odpustowa w kaplicy o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie w Farze wieczornej Mszy Św. 

6. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.

7. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą chciały przygotowywać się do Pierwszej Komunii Św. na rok 2023, rozpocznie się w niedzielę, 18 września, Mszą św. o godz. 11.00 w farze. Przypominamy, że ze względu na RODO zapisy do Pierwszej Komunii św. nie odbywają się ani w szkole, ani na katechezie.

8. Zapisy uczniów klas VIII do sakramentu bierzmowania do 16 września za pomocą strony internetowej naszej parafii (faratczew.pl) poprzez specjalnie przygotowany formularz. Msza Święta rozpoczynająca przygotowanie ze spotkaniem informacyjnym dla rodziców i kandydatów odbędzie się w niedzielę, 18 września, o godz. 18.00 w kościele szkolnym. Na to spotkanie zapraszamy także kandydatów, którzy już w zeszłym roku rozpoczęli swoją formację.

9. Wspólnota ,,Wieczory dla małżonków” zaprasza chętne małżeństwa na comiesięczny  dialog małżeński przy kawie. Spotkanie w plebani parafii św. Józefa we wtorek, 13 września, o godz. 19.15. Spotkania mogą być dobrą okazją do budowania relacji małżeńskiej.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

12. Za tydzień Dar Serca.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Leier, Lidii Ochmińskiej, Kazimierza Leśniewskiego, Elzy Koss, Leokadii Kowalskiej, natomiast we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Jerzego Koss, a w czwartek śp. Piotra Borkowskiego.