XXV Niedziela Zwykła 18.09.2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą  szerzeniu Dobrej Nowiny.

3. Dzisiaj wieczorem, o godzinie 19:00 kolejny koncert w ramach Sambor Festival Tczew! Wystąpi Kameralny Chór Sofia z Ukrainy. W programie sakralna muzyka chóralna. Koncert ten będzie wyjątkowy, ponieważ będzie wyrazem naszego wsparcia dla Ukrainy oraz kulturalnej dyplomacji. 
Po koncercie odbędzie się zbiórka funduszy dla Ukrainy. Bardzo serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej naszej Parafii. 

4. Jutro będziemy obchodzili odpust ku czci św. Stanisława Kostki. Wszystkie Msze tego dnia będą odprawiane w kościele szkolnym o godz. 6.30, 8.00
i suma odpustowa o godz. 18.00.

5. W poniedziałek w farze odbędzie się peregrynacja relikwii bł. Karola Acutisa od godz. 11.00, której towarzyszyć będzie wystawa o Cudach Eucharystycznych. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia
o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

6. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto
Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

7. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie
Św. Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie. 

8. W przyszłą niedzielę, 25 września, Koronka na ulicach miast świata, którą
w naszej parafii odmówimy w tym roku w kościele szkolnym o godz. 15.00.

9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Msze święte dla młodzieży w każdą niedzielę o godz. 12.30 w kościele szkolnym. Zapraszamy serdecznie młodzież, a szczególnie kandydatów do bierzmowania, aby wspólnie uwielbiać Boga. Będzie to okazja umocnić wiarę i pielęgnować relację z Bogiem. Msze będą rozpoczynać się modlitwą uwielbienia Boga, a po Mszy zapraszamy na poczęstunek do salki i wspólne rozmowy.

10. Postanowiliśmy ożywić tradycję chóru parafialnego. Historia chórów
i zespołów śpiewaczych działających przy naszej parafii jest bardzo bogata. Jednakże sam chór parafialny, niestety zaprzestał działania kilka lat temu. Pragniemy to zmienić, dlatego też gorąco zachęcamy, aby rozważyć w swoim sercu tę propozycję. Wiemy, że kryje się u nas w kościele wiele wspaniałych talentów. Warto się nimi podzielić i rozwijać je dla siebie samego, ale także dla całej wspólnoty parafialnej. Przesłuchania do chóru rozpoczną się w czwartek o godzinie 19.15 w salce przy Dominikańskiej 4. Jeżeli komuś nie pasuje ten termin lub też chciałby uzyskać więcej informacji, prosimy zgłaszać się do Pana Organisty. Bardzo serdecznie zapraszamy!

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na cele inwestycyjne.

12. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.

13. Po Mszy Św. będzie można złożyć swój Dar Serca.

14. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jerzego Koss, Piotra Borkowskiego, Bernarda Ciecholińskiego, Jadwigi Dominiak. W poniedziałek odbędą się pogrzeby śp. Nataszy Markowskiej i Janusza Cyryla. Wieczny odpoczynek…