XXVI Niedziela Zwykła 25.09.2022

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego.
Po raz kolejny obchodzony jest Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań
i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. Dziś odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele szkolnym
o godz. 15.00 w ramach akcji „Koronka na ulicach miast świata”.

3. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19:00 kolejny i ostatni już koncert w ramach Sambor Festival Tczew! Podczas finału wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, pod kierownictwem Karola Hilla. Koncert ten wieńczy tegoroczną edycję festiwalu, którego współorganizatorem jest również nasza parafia, dlatego też, w szczególny sposób serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian. Po koncercie tradycyjnie zbiórka na Akcję-Renowację, szczytny cel mamy, ratujemy farne organy. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej naszej Parafii. Bardzo serdecznie zapraszamy!

4. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

5. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Św. Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Św. przetłumaczył Biblię z j. greckiego
na j. łaciński. Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Św.
jest nieznajomością Chrystusa”.

6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym dla dorosłych o godz. 18.00.

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 7.30.

8. Również w sobotę, o godz. 19.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus, która odbędzie się w kościele szkolnym o godz. 19.00. Będzie to wieczór wyjątkowy. Św. Teresa
od Dzieciątka Jezus obiecała deszcz łask dla tych, którzy będą się modlić przez jej wstawiennictwo. Zewnętrznym znakiem tych łask są róże. Zatem podczas adoracji zobaczymy piękny deszcz róż i będziemy uwielbiać Boga oraz prosić
o siły i potrzebne dary w obliczu rozmaitych trudności, krzyży i cierpienia.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. ze SP 10, Fontanny Marzeń
i SP św. Ojca Pio.

10. Informacje dla kandydatów do bierzmowania:

  • w związku pracami mającymi na celu poprawienie komunikacji
    i wprowadzeniem systemu powiadomień za pomocą wiadomości e-mail oraz sms, prosimy rodziców kandydatów rozpoczynających  II rok formacji do bierzmowania o uzupełnienie brakujących danych potrzebnych do uruchomienia systemu. Formularz uzupełniający dostępny jest na stronie internetowej faratczew.pl w zakładce: Sakramenty / Bierzmowanie / Formularz uzupełniający dla kandydatów rozpoczynających II rok przygotowania;
  • kandydaci II roku mogą też odbierać w zakrystii farnej sprawdzone indeksy. Osoby, które nie oddały indeksów do sprawdzenia, prosimy
    aby oddały je dzisiaj lub uczyniły to najpóźniej za tydzień. Rodziców kandydatów prosimy, aby przejrzeli dzieciom indeksy. Kolorowym zakreślaczem zostały zaznaczone braki programowe;
  • nowi kandydaci do bierzmowania mogą już odbierać swoje indeksy
    w zakrystii farnej.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Nataszy Markowskiej, Janusza Cyryla, Tomasza Peplińskiego, Ludwika Radtkowskiego, Kazimierza Nowaczewskiego, Krystyny Domańskiej, Krystyny Grzegółkowskiej, Grażyny Butkowskiej. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Krystyny Klareckiej.
Wieczny odpoczynek…