XXVII Niedziela Zwykła 2.10.2022

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.
 2. Dzisiaj zapraszamy na koncert o godz. 19.00, podczas którego odbędzie się światowa premiera REQUIEM „Bolesne opadanie liści” pomorskiego kompozytora Macieja Zakrzewskiego do słów Romana Landowskiego. Wykonawcami będą: oktet wokalny Art’n’Voices, a także saksofonista Adam Wendt oraz Orkiestra Kameralna Progress pod batutą Szymona Morusa.
 3. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe będą odbywały się:
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
  • dla dorosłych o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.
 4. W poniedziałek w naszej parafii rozpoczną się katechezy neokatechumenalne, które będą odbywały się w każdy poniedziałek i środę
  o godz. 19.15 po wieczornej Mszy Św. w farze. Droga Neokatechumenalna zrodziła się jako odpowiedź Ducha Św. na rosnące potrzeby nowej ewangelizacji. Zaproszenie kierujemy do wszystkich osób pragnących pogłębić swoją wiarę.
 5. We wtorek, 4 października, przypada wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.
 6. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Św. Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia.
  Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca okazja do spowiedzi św. w godz. od 16.00
  do 17.00, a o godz. 17.00 dodatkowa Msza Św.
 8. W piątek, 7 października, przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Tego dnia Msza Św. w intencji naszej wspólnoty Żywego Różańca o godz. 6.30.
  Jest to też pierwszy piątek miesiąca, zatem okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 17.00 i od godz. 18.00 do 18.30. Natomiast o godz. 17.00 Msza Św. ku czci NSPJ i dziesiątka różańca dla dzieci.
 9. Do nabycia jest nowy nr Pielgrzyma.
 10. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. ze SP 1.
 11. Za tydzień o godz. 14.00 Msza Św. dla wspólnoty „Arka”.
 12. Z okazji święta patronalnego Żywego Różańca, które przypada w piątek,
  ks. Robert zaprasza członków Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie przy kawie w Sali Kolpinga w przyszłą niedzielę o godz. 16.00.
 13. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć swój Dar Serca.
 14. Dnia 8 października rozpocznie się w Pelplinie kurs przygotowawczy
  dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Komunii Św. Zachęcamy
  i zapraszamy mężczyzn do włączenia się w tą posługę w parafii.
  Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.
 15. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby Boga i bliźniego.
 16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Krystyny Klareckiej, Hanny Lica, Tadeusza Topolskiego, Zenona Watkowskiego i Gabrieli Czerwińskiej. Wieczny odpoczynek…