XXVIII Niedziela Zwykła 09.10.2022

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. Ks. Robert zaprasza dzisiaj członków Wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie przy kawie w Sali Kolpinga o godz. 16.00.

3. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odbywają się:

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  • dla dorosłych o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30;
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

4. W czwartek, 13 października, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczność wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W tym dniu na nabożeństwie różańcowym będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św. ze SP 5.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch z wypoczynkiem nad Adriatykiem w terminie od 17 do 25 lipca przyszłego roku. Szczegółowy plan wywieszony jest na tablicy ogłoszeń. Szczegóły i zapisy u ks. Damiana.

9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

10. Dzisiaj po Mszy Św. będzie można złożyć swój Dar Serca.

11. Parafia Matki Kościoła zaprasza na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza Św. będzie sprawowana we wtorek, 11 października, o godz. 16.00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

12. Zapraszamy na Mszę Św. dla rodzin, które doświadczyły śmierci dziecka w wyniku poronienia, choroby, wypadku, samobójstwa, zabójstwa lub innych okoliczności. Będzie ona sprawowana w sobotę, 15 października, o godz. 15.00 w kościele dolnym Parafii Matki Kościoła.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Mieczysława Tarasek, Ewy Zemrzyckiej, Romana Piskorskiego. W poniedziałek pogrzeb śp. Brunona Jasnocha. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Św. w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej.