XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II módlmy się o Bożą opiekę dla całej naszej ojczyzny.

2. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

3. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia będziemy wspierać swoją modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

4. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe odbywają się:

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  • dla dorosłych o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30;
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

5. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i za mieszkańców Tczewa w czwartek, 20 października, o godz. 18:30.

6. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących
na misjach.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić
do zakrystii.

8. Przypominamy, że z końcem października mija czas zgłoszeń i uzupełniania brakującej dokumentacji do I Komunii Św. w 2023 r.

9. Msze święte dla młodzieży odbywają się w każdą niedzielę o godz. 12.30 w kościele szkolnym i rozpoczynają się modlitwą uwielbienia Boga, a po Mszy poczęstunek w salce i wspólne rozmowy.

10. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

11. Do nabycia jest nowy nr Pielgrzyma.

12. Komenda Powiatowa Policji w Tczewie ostrzega przed oszustwami i kradzieżami, popełnianymi najczęściej na szkodę osób starszych i samotnych metodą „na wnuczka”, „na policjanta” oraz ich zmodyfikowanymi wersjami. Należy pamiętać, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy, ani nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Brunona Jasnocha i Mariana John. W środę odbędzie się pogrzeb śp. Alberta Nowopolskiego.
Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.