XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Misyjną, rozpoczynającą tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszając im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii oraz prosimy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieło Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W piątek, 26 października, przypada święto Świętych Ap. Szymona i Judy Tadeusza.

3. Zapraszamy na  nabożeństwa różańcowe, które odbywają się:

  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00;
  • dla dorosłych o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 17.30;
  • w kaplicy na cmentarzu od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

4. Zapraszamy na katechezy neokatechumenalne dla dorosłych i młodzieży, które odbywają się w poniedziałki i środy po wieczornej Mszy Św. 

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki
oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

6. Z końcem października mija czas zgłoszeń i uzupełniania brakującej dokumentacji do I Komunii Św. w 2023 r.

7. Nowym dyrygentem chóru Juventus został Pan Maciej Borowicz – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Zapraszamy wszystkich chętnych
(od 16 r.ż.) na próby, które odbywają się w piątki o godz. 18:00 w salce przy ul. Dominikańskiej 4. Kontakt przez Facebook chóru: Młodzieżowy Chór Juventus.

8. Można zapisywać się na pielgrzymkę autokarową do Włoch z wypoczynkiem nad Adriatykiem w terminie od 17 do 25 lipca przyszłego roku. Szczegóły
i zapisy u ks. Damiana.

9. W najbliższy poniedziałek, w tczewskim kinie Helios, odbędzie się projekcja filmu ,,Medjugorie”, o godz. 10.00 i 19.00. Koszt biletu 16 zł do nabycia przed seansem. Ilość miejsc ograniczona.

10. Zapraszamy na X edycję Tczewskiego Balu Świętych, który odbędzie się 31 października i rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy kościele św. Józefa, skąd rozśpiewany korowód przejdzie ulicami miasta na Plac Hallera, gdzie odbędzie się koncert zespołu Arka Noego i poczęstunek. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Alberta Nowopolskiego
i Janusza Gorskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Zbigniewa Szupryczyńskiego. Wieczny odpoczynek…

12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.