Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w naszej parafii

We wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Będzie miała ona bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie.

W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej – odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00. PROCESJA z modlitwami za zmarłych na cmentarzu nowym o godz. 14.00 a na cmentarzu starym o godz. 14.30. Po procesji nie ma Eucharystii na naszych cmentarzach!

Zespół Nieboskłonni zaprasza do wspólnej muzycznej modlitwy litanią do Wszystkich Św. przy grobach naszych bliskich. To dobra okazja, by przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych Kościoła prosić o niebo dla zmarłych i dla nas samych. 1 listopada, godz. 19.00, na cmentarzu starym przy Wieży Ciśnień.

W środę, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.
Msze Św. w Dzień Zaduszny w farze o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30, a w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00.

Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić
do zakrystii.

  • Zdrowaśki jednorazowe w farze będą odmawiane po Mszach Św. wieczornych w oktawie Wszystkich Św.
  • Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada
    o godz. 17.00 w farze.

W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odmawiane podczas Mszy Św. w oktawie Wszystkich Świętych: w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9.00, a w pozostałe dni o godz. 16.00.