XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

1. Zapraszamy na X edycję Tczewskiego Balu Świętych, który odbędzie się w poniedziałek, 31 października i rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy kościele św. Józefa, skąd rozśpiewany korowód przejdzie ulicami miasta na Plac Hallera, gdzie odbędzie się koncert zespołu Arka Noego i poczęstunek. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.

2. We wtorek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Będzie miała ona bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu nowym o godz. 14.00 a na cmentarzu starym o godz. 14.30. Po procesji nie ma Eucharystii na naszych cmentarzach!

3. Zespół Nieboskłonni zaprasza do wspólnej muzycznej modlitwy litanią do Wszystkich Św. przy grobach naszych bliskich. To dobra okazja, by przez wstawiennictwo Wszystkich Świętych Kościoła prosić o niebo dla zmarłych i dla nas samych. 1 listopada, godz. 19.00, na cmentarzu starym przy Wieży Ciśnień.

4. W środę, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.
Msze Św. w Dzień Zaduszny w farze o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30, a w kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00. 

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

  • Zdrowaśki jednorazowe w farze będą odmawiane po Mszach Św. wieczornych w oktawie Wszystkich Św.
  • Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada
    o godz. 17.00 w farze.
  • W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odmawiane podczas Mszy Św. w oktawie Wszystkich Świętych: w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9.00, a w pozostałe dni o godz. 16.00.

7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. W tym dniu w ramach tzw. Mostu Modlitewnego, łączymy się z naszym WSD. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Mszą Św. o godz. 17.00. w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00. W sobotę pomodlimy się o 7.30 do MB wynagradzając Jej za zniewagi nasze i całego świata.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji.

9. Dzisiaj po Mszy Św. można złożyć swój Dar Serca.

10. Jest do nabycia nowy nr Pielgrzyma.

11. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 5 listopada, w Kościele Szkolnym o godz. 19.00, szczególnie wszystkie osoby, które dźwigają ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe. Traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży – w to wszystko niech wchodzi Jezus Chrystus ze swoją mocą uzdrowienia, pocieszenia i duchowej siły, aby iść wciąż do przodu. Wpatrujmy się w Jego krzyż i dźwigajmy nasze krzyże zawsze z Jezusem.

12. W sobotę, 5 listopada, zapraszamy rodziców osieroconych na Mszę Świętą o godz. 18.00 w Kościele Szkolnym. Będziemy się modlić za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci.

13. W najbliższy piątek, 4 listopada, w tczewskim kinie Helios, odbędzie się projekcja filmu ,,Johnny”, o godz. 19.00. Koszt biletu 16 zł do nabycia przed seansem. Ilość miejsc ograniczona. Można zapisywać się w zakrystii lub u ks. Wojciecha.

14. Od 20 listopada w naszym dekanacie rozpocznie się przygotowanie dla Doradców Życia Rodzinnego. Szukamy osoby, które chciałyby zaangażować się w Poradnictwo Rodzinne. Osoby zainteresowane zapraszamy do Ks. Proboszcza.

15. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu zostało zamontowane nowe Tabernakulum w naszym kościele. Część kosztów zostało pokryte z ofiar złożonych przez dzieci, które w maju przyjęły I Komunię Św. Serdeczne Bóg zapłać. 

16. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Zbigniewa Szupryczyńskiego, Ewy Ziółkowskiej, Zofii Farenkemper. Wieczny odpoczynek…