XXXII Niedziela Zwykła 6.11.2022

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i pomogli w zorganizowaniu X edycji Tczewskiego Balu Świętych. Wielkie Bóg zapłać!

3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV w. stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Św. Piotra – papieżem Franciszkiem.

4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msza Św. w intencji naszej Ojczyzny o godz. 11.00, modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

5. Kuria Diecezjalna informuje, że biskup pelpliński Ryszard Kasyna udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 11 listopada. 

6. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym . także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy Św. zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

7. W przyszłą niedzielę Msza Św. dla wspólnoty Arka o godz. 14.00.

8. Wspólnota ,,Wieczory dla małżonków” zaprasza wszystkie chętne małżeństwa na comiesięczny dialog małżeński przy kawie. Najbliższe spotkanie odbędzie się w parafii św. Józefa w sali konferencyjnej plebani we wtorek, 8 listopada, o godz. 19.15.

9. Po czasie pandemii chcemy wrócić do wolontariatu w naszej parafii. Wszystkie osoby chętne pragnące zaangażować się jako wolontariusze zapraszamy na spotkanie w czwartek 10 listopada po Mszy Świętej wieczornej w salce na ulicy Dominikańskiej 2. Zapraszamy szczególnie młodzież z naszej parafii.

10. W dniach 18 do 20 listopada zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych na rekolekcje drogi neokatechumenalnej. Zapraszamy osoby, które uczestniczyły w katechezach ale także wszystkich chętnych. Zapisy prosimy składać w zakrystii.

11. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w III edycji konkursu plastycznego ,,WE WSPANIAŁYM ŚWIECIE MUZYCZNYCH BARW”. Tematem konkursu jest – ,,Muzyka w niebie”, tak więc można przedstawiać aniołów i świętych grających na różnych instrumentach oraz śpiewających dla Pana Boga. Technika wykonania jest dowolna. Bardzo prosimy, aby wszystkie prace były wykonane w formacie A4, POZIOMO! Spośród wszystkich prac wybierzemy i wyróżnimy najciekawsze
i stworzymy z nich kalendarz na rok 2023. Suma ze sprzedaży zostanie przeznaczona na AKCJĘ-RENOWACJĘ, Szczytny cel mamy ratujemy farne organy. Prace można dostarczać do 27 listopada. Prosimy przynosić je do zakrystii i PAMIĘTAĆ, ABY NA ODWROCIE BYŁY PODPISANE IMIENIEM I NAZWISKIEM. Należy podać również swój wiek! Szczegóły konkursu na plakatach, stronie parafialnej, a także u Pana Organisty.

12. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy otwartości na Boże słowo oraz odwagi w podejmowaniu codziennych obowiązków względem Boga i bliźniego.

14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Doroty Czajki, Edwina Landowskiego, Zbigniewa Maciejewskiego, Ireny Kubiak, Jadwigi Sumowskiej. W środę odbędzie się pogrzeb śp. Jadwigi Suboty. Wieczny odpoczynek…