XXXIII Niedziela Zwykła 13.11.2022

1.  Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku liturgicznego. W drugą niedzielę listopada od 2009 roku obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Naszą modlitwą wspieramy dzisiaj chrześcijan na całym świecie, którzy nie mogą swobodnie wyznawać swojej wiary. 

2. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy św. zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w potrzebie.

3. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. 

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

6. jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii na spotkanie młodzieżowe naszego dekanatu, które odbędzie się 19 listopada (w sobotę) w parafii Chrystusa Króla, Wszechświata w Tczewie o godzinie 17.30. Zapraszamy szczególnie młodzież, która się przygotowuje do sakramentu bierzmowania. Będzie to wyjątkowe wydarzenie, usłyszymy świadectwo nawrócenia człowieka, będziemy uwielbiać Jezusa obecnego w Eucharystii. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to spotkanie.

8. Dorosłych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę, 20 listopada po Mszy Świętej o godz. 11.00 w farze.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Jadwigi Subota i Krzysztofa Krucińskiego. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.