Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20.11.2022

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, w którą obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

2. Po Mszy Św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za odmówienie tego aktu dzisiaj można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Jutro, 21 listopada, w liturgii przypada wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tradycja przekazuje, że Maryja została jako dziecko przedstawiona w świątyni i przy niej wzrastała.

4. We wtorek, 22 listopada, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Wszystkim zaangażowanym w troskę o muzykę kościelną w naszej parafii, panu organiście, scholii, chórzystom składamy serdeczne podziękowanie
za całoroczną posługę i życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze. Msza Św. w intencji obecnych i byłych chórzystów o godz. 18.30.

5. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. 

6. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę mija termin składania prac do konkursu plastycznego WE WSPANIAŁYM ŚWIECIE MUZYCZNYCH BARW. Tematem tej edycji jest ,,Muzyka w niebie”. Technika wykonania jest dowolna, a obowiązujący format to A4, POZIOMO! Należy pamiętać również
o podpisaniu pracy i podaniu swojego wieku. Najciekawsze prace konkursu pojawią się w kalendarzu na rok 2023, który wspiera AKCJĘ-RENOWACJĘ.

7. W poniedziałek, 28 listopada w tczewskim kinie Helios, odbędzie się projekcja filmu ,,Prorok”, o godz. 19.00. Koszt biletu 16 zł do nabycia przed seansem. Jest to film, który przybliży nam nieugiętą postawę błogosławionego Kardynała Wyszyńskiego w walce z komunizmem, a także jego determinację w obronie godności każdego człowieka.

8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

9. Za tydzień Dar Serca.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.