I Niedziela Adwentu 27.01.2022

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. W Adwencie, tym szczególnym czasie, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do soboty o  godz. 6.00 i dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od godz. 16.00 do 17.00
i dodatkowa Msza Św. o godz. 17.00. w piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od godz. 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.00. nabożeństwo pierwszosobotnie odprawimy o godz. 7.30.

4. Od dzisiejszej niedzieli można nabyć POŚWIĘCONY opłatek na stół wigilijny, do którego dołączona jest modlitwa przed wigilijną kolacją wraz
z fragmentem Pisma Świętego do odczytania
. Opłatek będzie można nabyć u Pana Organisty w kruchcie po Mszach Św. oraz w zakrystii. Suma ze sprzedaży w całości przeznaczona będzie na Akcję Renowację – Szczytny cel mamy, ratujmy Farne Organy! 

5. Dzisiaj po Mszy Św. można złożyć Dar Serca. 

6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

7. W przyszłą niedzielę kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej oraz zbiórka na pomoc dla Kościoła Katolickiego na Wschodzie. 

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne.

9. W poniedziałek, 28 listopada w tczewskim kinie Helios, odbędzie się projekcja filmu ,,Prorok”, o godz. 19.00. Koszt biletu 16 zł do nabycia przed seansem.

10. Serdecznie zapraszamy osoby z niepełnosprawnością na Tczewski Dzień
z Niepełnosprawnością
, który odbędzie się 3 grudnia w parafii św. Józefa w Tczewie. Prosimy, aby zgłaszać chęć uczestnictwa przez e-maila lub telefon komórkowy, który jest zamieszczony na plakacie. Więcej szczegółów w gablocie parafialnej.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Heleny Baran, Marcina Streich, Pelagii Kowalskiej, Jana Arczewskiego. Wieczny odpoczynek…