Roraty 2022 „Z narodzeniem Jezusa było tak…”

W Adwencie, tym szczególnym czasie, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. 

W naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do soboty o  godz. 6.00 i dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Zachęcamy zarówno dzieci jak i dorosłych do przyniesienia lampionów.

W tym roku przez adwentowe oczekiwanie prowadzi nas postać wyjątkowa: św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia – ludzi, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego przez Pana Boga Mesjasza. Oczekiwanie – w tym słowie streszcza się najgłębszy sens Adwentu. Wszystko wokół podpowiada nam, że to adwentowe oczekiwanie jest wyjątkowe, inne niż wszystkie pozostałe oczekiwania. Bo w Adwencie przygotowujemy się na najważniejsze narodziny w historii świata – Jezusa Chrystusa. W to niezwykłe oczekiwanie, które jest także podróżą ruszamy razem podczas rorat w kościele. 

Redakcja Małego Gościa Niedzielnego