Boże Narodzenie 2022 [Informacje]

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia, zanim zasiądziemy do wieczerzy zadbajmy o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzin Jezusa z Ewangelii wg św. Łukasza oraz przez łamanie się opłatkiem. Otwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.

24 grudnia

W Wigilię zostaną odprawione Msze Św. w farze o godz. 6.00, 8.00, 17.00 i 24.00 (zagra Harcerska Orkiestra Dęta). W kościele szkolnym o godz. 24.00 (śpiewa Młodzieżowy Chór Juventus), a w kaplicy na cmentarzu o godz. 22.00. W kościele szkolnym żłóbek będzie w kształcie otwartego Pisma Świętego. Szopka powstaje dzięki uprzejmości pana Andrzeja Wieczorkowskiego – szafarza naszej parafii.

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Chcemy przypomnieć słynny prolog św. Jana oraz zachęcić do sięgania po Pismo Święte. Dzisiejszy świat potrzebuje głosicieli Słowa Bożego. Konstrukcja tegorocznego żłóbka ma nam uświadomić, że my mamy być otwartą Ewangelią.

Jan

Podczas pasterek harcerze wprowadzą Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Światło dla Ciebie”.

Tak, to jest Płomień dla ciebie — Światło prawdy o Jezusie. A dzięki tobie ten płomień jest dla innych — dla każdego z kim się nim podzielisz, komu go dasz, gdzie go zaniesiesz. Ale najpierw musisz go mieć sam. 

Ks. Marek Kiedrowicz
Kapelan Chorągwi Gdańskiej ZHP 

25 grudnia

W pierwszy dzień świąt Msze Św. jak w każdą niedzielę oprócz Mszy Św. o godz. 6.30.

26 grudnia

W drugi dzień świąt Msze św. jak w każdą niedzielę.

Masz w planach wigilię u rodziców. Ledwie przekroczyłeś próg domu, a już chcesz uciekać! Wielu z nas ma za sobą niełatwe bożonarodzeniowe historie… Wielu z nas trudno jest odkryć, o co naprawdę chodzi w świętach. Należysz do tego grona? Koniecznie zobacz ten film! Wspaniała obsada, wartka akcja, zaskakujące zwroty zdarzeń. Głębia i sens. A wszystko to w 13 minut!