II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Św. Szczepana 26.12.2022

1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepan, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.

2. Mimo nuty smutku dzisiejszego święta, nadal radujmy się czasem Bożego Narodzenia. Zapraszam do udziału w codziennej świątecznej Eucharystii oraz we wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

3. Dzisiaj po Mszy Św. zbiórka na szkolnictwo katolickie diecezji i KUL.

4. W piątek, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Zachęcam do licznego i właśnie rodzinnego udziału w świątecznej Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska jest dla nas wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić Świętą Rodzinę o świętość naszych rodzin.

5. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o godz. 18.30. za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Mszy Św. będziemy modlić się w intencji zmarłych parafian w minionym roku.

5. W Nowy Rok Msze Św. jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Św. o godz. 6.30.

6. Od 28 grudnia w naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Zechciejmy dobrze się przygotować do tej wizyty, przeżyć ją jak najowocniej. Skorzystajmy z okazji, aby porozmawiać o problemach nie tylko konkretnej rodziny, ale także o sprawach naszej parafialnej wspólnoty. Plan kolędy jest następujący: