Świętej Bożej Rodzicielki Maryi 1.01.2023

1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

2. Od 1967 roku u progu  Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitwy o pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.

3. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „ O, Stworzycielu, Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Uczyńmy to przed błogosławieństwem.

4. Rozpoczynamy nowy rok, dlatego też przypominamy, ze nadal dostępne są kalendarze z pracami namalowanymi przez dzieci z naszej parafii. Jeżeli ktoś jeszcze takiego nie posiada, zachęcamy do zakupu. Można je nabyć po Mszach Św. w kruchcie. Suma zebrana podczas sprzedaży przeznaczona będzie na renowację organów naszej fary.

5. Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogurodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

6. 6 stycznia Uroczystość Trzech Króli. Msze Św. jak w każdą niedzielę.

7. Zapraszamy całe rodziny, przedszkola, uczniów, nauczycieli i rodziców, organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, zespoły i chóry na Orszak Trzech Króli, który odbędzie się 6 stycznia o godz. 14.00. Pierwszy orszak wyruszy z Placu Hallera, drugi orszak wyruszy z dziedzińca Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia, a trzeci orszak wyruszy z placu przy pomniku Jana Pawła Świętego.

8. Zapraszamy na koncert kolęd, 6 stycznia, o godz. 19.00 podczas, którego wystąpią między innymi: Agata Sowa, Małgorzata Kornas, Mateusz Kotwica, Nieboskłonni, Passionatka, Młodzieżowy Chór Juventus oraz podopieczni zespołu szkół specjalnych w Tczewie. Szczegóły na plakatach i na stronie fejsbukowej naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

9. W sobotę, 7 stycznia, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe, traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży – w to wszystko niech wchodzi Jezus Chrystus ze swoją mocą uzdrowienia, pocieszenia i duchowej siły, aby iść wciąż do przodu.

10. Za tydzień w niedzielę Msza Św. dla wspólnoty Arka o godz. 14.00.

11. Odwiedziny kolędowe w naszej parafii rozpoczynamy: w dni powszednie o godz. 15.30, w soboty o godz. 13.00, a w niedziele o godz. 14.00. Podczas kolędowania oprócz księdza Proboszcza i Księży Wikariuszy nasze rodziny odwiedzą księża z Pelplina: ks. Krystian Feddek i ks. Piotr Lipkowski. Plan kolęd na najbliższy tydzień jest następujący: https://faratczew.pl/?p=4700

12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Bożeny Szczuraszek, Karoliny Żurawskiej, Czesława Galanta, Alana Bojarskiego, Iwony Drążek, Zofii Biesiada, Waldemara Suszka. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Marii Jagodzińskiej, a w środę Krystyny Knopp oraz Macieja Romanowskiego.