Objawienie Pańskie 6.01.2023

1. Dziś uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Wspominamy dzień, kiedy Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Jezusowi. Syn Boży przeszedł na świat, aby zbawić wszystkich. Jego orędzie zbawienia kierowane jest do wszystkich ludów, narodów i języków.

2. Pobłogosławioną kredą oznaczamy nasze domy na znak przyjęcia Wcielonego Słowa Bożego. Można to uczynić w następujący sposób: zapisać pierwsze litery od tradycyjnych imion Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara oraz rok bieżący (K+M+B 2023).

3. Dziś także Dzień Pomocy Misjom oraz Misyjny Dzień Dzieci. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na ten cel.

4. W dniu dzisiejszym zapraszamy na Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 14.00. natomiast o godz. 19.00 w naszej Farze odbędzie się koncert kolęd. Serdecznie zapraszamy.

5. Jutro nasza parafia łączy się poprzez most modlitewny z WSD w Pelplinie. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu oraz do modlitwy w intencji alumnów, wykładowców, moderatorów i wszystkich pracowników naszego seminarium, jak również o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej diecezji.

6. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.