IV Niedziela Zwykła 29.01.2023

1. Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni.

2. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30. W kaplicy na cmentarzu o godz. 9.00. Na Mszy Św. o godz. 17.00 odbędzie się poświęcenie świec dzieciom przygotowującym się do I Komunii Św., a po Mszy będzie możliwość zamówienia alby.

3. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie zakonów klauzurowych.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Mszą Św. o godz. 17.00.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00
i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00.
W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

5. W pierwszy piątek (3 lutego) przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Po Mszach Św. udzielimy błogosławieństwa św. Błażeja.

6. SERDECZNIE ZAPRASZAMY na adorację Najświętszego Sakramentu w pierwszą sobotę miesiąca 4 lutego w Kościele Szkolnym o godz. 19.00. Zapraszamy szczególnie wszystkie osoby, które dźwigają ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe. Traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży – w to wszystko niech wchodzi Jezus Chrystus ze swoją mocą uzdrowienia, pocieszenia i duchowej siły, aby iść wciąż do przodu. Zapraszamy na adorację, aby wpatrzeć się w Jego krzyż i dźwigać nasze krzyże zawsze z JEZUSEM.

7. W sobotę, 4 lutego zapraszamy także rodziców osieroconych na Mszę Świętą o godz. 18.00 w Kościele Szkolnym. Będziemy się modlić za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci.

8. Wspólnota Wieczory dla Małżonków serdecznie zaprasza 7 lutego o godz. 19.15 do plebani parafii św. Józefa na dialog małżeński przy kawie wszystkich chętnych małżonków. Są to spotkania o charakterze otwartym z poczęstunkiem.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Ryszarda Smeji, Andrzeja Kąkola, Zbigniewa Artwich, Janiny Myszak, Kunegundy Stachowskiej.