V Niedziela Zwykła 5.02.2023

1. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. W tym dniu o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. Podczas Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych.

3. W czwartek, 9 lutego, o godz. 18.30 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy egzorcyzm wody, oleju i soli,

4. W przyszła niedzielę o godz. 14.00 Msza św. dla wspólnoty „Arka”.

5. Młodzież i dorosłych zapraszamy na katechezy, które będą głoszone w naszej Farze w poniedziałki i piątki po wieczornej Mszy św. o godz. 19.15. pierwsze spotkanie w poniedziałek 6 lutego. Kilka słów doświadczenia powiedzą osoby, które będą brały udział w takich katechezach.

6. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont naszego WSD w Pelplinie. 

8. Za tydzień „Dar Serca”.

9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jadwigi Wierzba , a we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Anny Brzoska. Wieczny odpoczynek…