II Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2023

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Zapraszamy w każdy piątek na Drogę krzyżową o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla dorosłych, o 20.00 dla młodzieży w kościele szkolnym oraz w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00, a w niedziele o godz. 15.00 na Gorzkie żale. Informujemy, że Droga krzyżowa ulicami naszego miasta zostanie odprawiona w piątek przed Niedzielą Palmową – 31 marca (NIE BĘDZIE JEJ W WIELKI PIĄTEK).

2. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy Niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Przy wyjściu z kościoła składamy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”.

3. W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

4. Zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie oraz w intencji naszego miasta w czwartek, 9 marca, o godzinie 18.30. Z okazji 19. rocznicy istnienia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w naszej Parafii, przyjedzie do nas gość – ks. Artur Tybusz.

5. Wszystkich rodziców dorastających nastolatków, którym leży na sercu dobro ich dzieci i wszystkich chętnych zapraszamy w środę 15 marca, o godz. 19.00 do tczewskiej fary na spotkanie z Dobromirem Makowskim, człowiekiem który o uzależnieniach i czyhających na nas zagrożeniach mówi z własnego doświadczenia. Spotkanie będzie za darmo, wieczorem, po pracy, aby każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Warto podjąć ten rodzicielski trud. Serdecznie zapraszamy!

6. Collegium Marianum – Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkół podstawowych oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na Dni Otwarte. Odbędą się one w soboty 11 i 22 kwietnia 2023 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Collegium Marianum od trzech lat jest szkołą koedukacyjną z męskim internatem. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl.

7. Do nabycia jest nowy numer „Pielgrzyma”.

8. W przyszłą niedzielę kolekta inwestycyjna oraz będzie można złożyć „Dar Serca”.

9. Za tydzień o godz. 14.00 Msza św. dla wspólnoty „Arka”.

10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Walczuk, a w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Leona Hanc. Wieczny odpoczynek…