III Niedziela Wielkiego Postu 12.03.2023

1. Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w tym świętym czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego.

2. W poniedziałek, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Powierzajmy go Opatrzności Bożej oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.

3. Parafie dekanatu tczewskiego zapraszają do wzięcia udziału w VII Ekstremalnej Tczewskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się 24 marca. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.30 w parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie, a następnie wyruszymy w drogę rowerem lub pieszo. Kolejne stacje drogi krzyżowej przebiegać będą przez ulice naszego miasta i wszystkie tczewskie parafie. Zapisy tylko internetowe. Link do zapisów można znaleźć na stronie internetowej oraz facebooku parafii NMP Matki Kościoła. Koszt jak w latach poprzednich 5 zł.

4. Wszystkich rodziców dorastających nastolatków, którym leży na sercu dobro ich dzieci i wszystkich chętnych zapraszamy w środę 15 marca, o godz. 19.00 do tczewskiej fary na spotkanie z Dobromirem Makowskim, człowiekiem który o uzależnieniach i czyhających na nas zagrożeniach mówi z własnego doświadczenia. Spotkanie będzie za darmo, wieczorem, po pracy, aby każdy chętny mógł wziąć w nim udział. Warto podjąć ten rodzicielski trud. Serdecznie zapraszamy!

5. Podczas jarmarku wielkanocnego 25 marca odbędzie się na Placu Hallera ewangelizacja organizowana poprzez nasze parafie. Wszystkich chętnych zachęcamy do włączenia się w akcję ewangelizacji, a także prosimy o modlitwę o dobre owoce ewangelizacji. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. kapelanem Szpitali Tczewskich – tel. 797474604.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

7. Dzisiaj po Mszy św.  można złożyć „Dar Serca”.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

9. Zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii do pomocy osobom schorowanym, które przebywają w naszych Szpitalach Tczewskich. Zachęcamy, aby dzieci zrobiły laurkę z dowolnym motywem wielkanocnym. W laurce prosimy, aby napisać dowolne „motto życiowe” (zdanie lub myśl, która doda nadziei osobie chorej. Prosimy, aby rodzice lub dziadkowie pomogli dzieciom zrobić laurkę i wybrać motto). Technika wykonania laurki jest dowolna (farbki, kredki itp.) Laurkę przynosimy do Niedzieli Palmowej (do 2 kwietnia) do zakrystii po każdej Mszy Św. Ksiądz kapelan wręczy laurki każdemu choremu podczas odwiedzin w czasie Świąt Zmartwychwstania Jezusa.

10. Wspólnota Wieczory dla Małżonków serdecznie zaprasza we wtorek 14 marca o godz. 19.15 do plebani parafii św. Józefa na dialog małżeński przy kawie wszystkich chętnych małżonków.

11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Leona Hanc, Mariana Bartold, Krystyny Makowskiej . Wieczny odpoczynek…

Nabożeństwa w Wielkim Poście

  • 17 marca godz. 20:00 Muzyczna Droga Krzyżowa „Wobec zła Miłość trwa” w kościele szkolnym. Zaśpiewa chór Juventus.
  • Droga krzyżowa w piątek; o 16:00 w kaplicy, w farze o 17:00 dla dzieci i 18:00 dla dorosłych.
  • Gorzkie żale w niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 15:00. Kazania głosi ks. Mariusz Malejko – wikariusz parafii pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie.