Droga krzyżowa ulicami Tczewa / NOWA TRASA / PIĄTEK PRZED NIEDZIELĄ PALMOWĄ

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Parafia pw. św. Józefa zaprasza mieszkańców na miejską drogę krzyżową, która odprawiona zostanie 31 marca (piątek przed Niedzielą Palmową – NIE BĘDZIE NABOŻEŃSTWA W WIELKI PIĄTEK).

Pragniemy pójść za kilkumetrowym krzyżem, aby jeszcze bardziej zrozumieć tajemnicę Męki Pańskiej

zaprasza ks. Adam Gadomski, proboszcz tczewskiej fary.

Droga krzyżowa rozpocznie się o godz. 20:00 na terenie parafii farnej – tradycyjnie na parkingu przy ul. Łaziennej. Procesja przejdzie następującymi ulicami: Łazienna, Kościuszki, Jarosława Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Sobieskiego do kościoła św. Józefa. Zachęcamy do przyniesienia świec.

Stacje zostaną przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Katolickich. Krzyż nieść będą wspólnoty parafialne, grupy i stowarzyszenia.

Będziemy szli po ulicach Tczewa i musimy pamiętać o naszych siostrach i braciach, którzy tu żyją. Jezus idąc ulicami Jerozolimy niósł krzyż za ludzi wszystkich czasów nikogo nie wykluczając. My chcemy Go naśladować i również pamiętać w tej modlitwie o wszystkich, którzy tu, z nami, żyją, bez wykluczania nikogo: tych, co wierzą i nie wierzą, tych, którzy nam wyrządzają krzywdę albo z nas szydzą. Podczas tej drogi myślimy o samotnych, chorych, smutnych, zagubionych i grzesznych

mówi młodzież odpowiedzialna za przygotowanie stacji.