XXI Niedziela Zwykła 27.08.2023

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluję o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży
w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza św. Na rozpoczęcie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież katechetów i nauczycieli. Za 2 tygodnie, 10 września, o godz. 11.00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.

2. We wtorek, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Jest to drugie wspomnienie w kalendarzu liturgicznym tego Świętego po czerwcowej uroczystości jego narodzenia (24 VI). Za swoją bezkompromisową postawę Jan Chrzciciel, podobnie jak inni prorocy, a później Apostołowie, zapłacił najwyższą cenę.

3. W piątek przypada 84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Msza Św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00.
W sobotę o 7.30 odprawimy nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

5. W sobotę, 2 września, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.30 do Kościoła Szkolnego, podczas której będziemy modlić się za rodziców osieroconych i ich utracone dzieci. Natomiast o godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą szczególnie zapraszamy osoby dźwigające ciężkie krzyże i trudne doświadczenia życiowe, traumatyczne sytuacje w życiu, nieuleczone relacje z bliskimi, trudności z przebaczeniem, doświadczenie żałoby i wiele innych krzyży.

6. Spotkanie Grupy liturgicznej odbędzie się również w sobotę, 2 września, o godz. 10.00 w salce przy ul. Sambora 4.

7. Za tydzień, 3 września, w tczewskiej Farze nastąpi inauguracja III edycji Sambor Fertival Tczew, podczas której wystąpi duet akordeonowy – duoAkosferf. Podczas koncertu zaprezentują akordeonowe sfery wrażeń. W ramach festiwalu odbędą się już tradycyjnie cztery koncerty, po jednym na każdą niedzielę września. Każdy z nich rozpocznie się o godz. 19.00. Koncerty wrześniowe w farze , to pozycja obowiązkowa, dlatego zachęcamy, aby zarezerwować swój czas na niedzielne wieczory i tłumnie przybyć
do naszej świątyni. Szczególnie, że wstęp na koncerty jest wolny. Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwal wspiera budowę nowych organów, dlatego po każdym koncercie będzie zbiórka pieniędzy na ten cel. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej www.samborfestivaltczew.pl. Bardzo serdecznie zapraszamy! Nasza Parafia jest współorganizatorem festiwalu, dlatego też pragniemy wnieść małą cegiełkę, jako wkład własny do organizacji tego wydarzenia. Z tego powodu w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka na ten cel. Z góry bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

8. Już niebawem, bo 10 września, rozpoczniemy w naszej wspólnocie parafialnej Misje Święte, czyli tygodniowe rekolekcje dla całej naszej wspólnoty. Abyśmy dobrze wykorzystali ten czas i należycie się do niego przygotowali, pragniemy poprzez 9 dniową nowennę omodlić ten święty czas. Prosimy poszczególne wspólnoty działające w naszej parafii do poprowadzenia nabożeństw, które rozpoczynać się będą 30 minut przed wieczorną Mszą św., a zaczniemy je od 1 września. O szczegółach, grupy zostaną poinformowane przez swoich księży opiekunów. Wszystkich parafian zapraszamy na wspólną modlitwę.

9. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Fabich i Wacława Wojtan. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Renaty Surma a w środę Macieja Masa. Wieczny odpoczynek…