XXII Niedziela Zwykła 3.09.2023

1. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19.00 rozpocznie się III edycja Sambor Fertival Tczew. Wystąpi duet akordeonowy – duoAkosferf. Wstęp wolny. Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwal wspiera budowę nowych organów, dlatego po koncercie odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej www.samborfestivaltczew.pl. Nasza Parafia jest współorganizatorem festiwalu, dlatego też pragniemy wnieść małą cegiełkę, jako wkład własny do organizacji tego wydarzenia. W związku z tym po Mszy św. zbiórka na ten cel. Z góry bardzo dziękujemy za wszelką pomoc.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, a także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź od 16.00 do 17.00 i dodatkowa Msza Św. o godz. 17.00.

3. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.

4. W sobotę od wieczornej Mszy św. wieczornej rozpoczniemy Misje Święte. Abyśmy dobrze wykorzystali ten czas i należycie się do niego przygotowali, serdecznie zapraszamy na nowennę prowadzoną przez wspólnoty działające w naszej parafii, którą odprawiamy codziennie 30 minut przed wieczorną Mszą św. Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w ramach misji odwiedzać będziemy dodatkowych chorych z posługą sakramentalną we wtorek, 12 września, od godz. 11.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.

5. W przyszła niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.

7. Za tydzień po Mszach św. „Dar Serca”.

8. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

9. Zapraszamy na próby Biedronek wszystkie dzieci, które chcą śpiewać razem z nami! Czekamy na Was w poniedziałek o 17.30 w salce przy Dominikańskiej 4.

10. Wszystkich uczniów klas ósmych chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do zgłaszania się na dwuletni kurs przygotowawczy. Zgłoszeń dokonywać można poprzez formularz przygotowany na stronie internetowej naszej parafii do 16 września. Zgłaszać się mogą tylko osoby należące do naszej parafii!

11. Osoby, które planują zawrzeć małżeństwo sakramentalne w roku przyszłym, proszone są, aby do końca września zgłosiły się do biura parafialnego w celu omówienia przygotowania do ślubu. Zachęcamy narzeczonych, żeby uczestniczyli w jesiennych terminach Weekendów dla narzeczonych oraz Spotkań dla narzeczonych, również jeżeli ślub jest zaplanowany na lato.

12. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Piaseczna, która odbędzie się w dniach od 9 do 10 września. Wyruszy ona z parafii NMP Matki Kościoła w Tczewie po Mszy świętej o godz. 8.00. Suma odpustowa w Piasecznie o godz. 10.30 pod przewodnictwem ks. Bpa Ryszarda Kasyny. Zapisy i więcej informacji u ks. Krzysztofa Górnego pod nr tel. 722-071-429.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Renaty Surma, Macieja Masa, Gertrudy Neumann, Stanisława Gardzińskiego, Wiesława Hofmanna, Barbary Dziadzio, Ireny Niemitz (czyt. Niemic), Henryki Mrozek, a we wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Krzysztofa Wichmanna. Wieczny odpoczynek…