XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii Misje Święte. Bardzo serdecznie witamy Księży Misjonarzy z Wydziału Duszpasterskiego naszej diecezji. W ich imieniu zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia tego szczególnego czasu. Szczegółowy program misji umieszczony jest na stronie internetowej oraz na informatorach, które wyłożone są przy wyjściu z kościoła. PROGRAM: https://faratczew.pl/?p=5229

2. Dzisiaj wieczorem, o godz. 19.00 koncert w ramach się III edycji Sambor Fertival Tczew. Wstęp wolny. Po koncercie zbiórka pieniędzy na budowę nowych organów.

3. W środę, 13 września, na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie.

4. W czwartek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Św. Jest to nasz odpust parafialny. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 16.30
i suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 18.00.

5. W piątek, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne NMP Bolesnej. W tym dniu obchodzimy odpust w kaplicy na cmentarzu. Suma odpustowa w kaplicy o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie w farze wieczornej Mszy św.

6. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.

7. Dzisiaj po Mszy św. „Dar Serca”.

8. Wszystkich uczniów klas ósmych chcących rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do zgłaszania się na dwuletni kurs przygotowawczy. Zgłoszeń dokonywać można poprzez formularz przygotowany na stronie internetowej naszej parafii do 16 września. Zgłaszać się mogą tylko osoby należące do naszej parafii!

9. Wspólnota Wieczory dla Małżonków serdecznie zaprasza we wtorek, 12 września, o godz. 19.15 do plebani parafii św. Józefa na dialog małżeński przy kawie wszystkich chętnych małżonków.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Krzysztofa Wichmanna, Reginy Mazurkiewicz, Ewy Langner Wieczny odpoczynek…