XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz Tydzień Wychowania.

2. Dzisiaj przypada też rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku – w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej ojczyzny na Wschodzie.

3. Zapraszamy na kolejny koncert w ramach III edycji Sambor Festival Tczew, dzisiaj o godz. 19.00.

4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września, to jest najbliższy poniedziałek, przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy. W tym dniu będziemy obchodzili odpust w kościele szkolnym. W związku z tym Msze św. (w poniedziałek) odprawiane będą tylko w kościele szkolnym. Zapraszamy na godz. 6.30, 8.00 oraz na sumę odpustową na godz. 18.00.

5. We wtorek przypada 19 dzień miesiąca, zatem cześć będziemy oddawali św. Józefowi.

6. Natomiast w czwartek, 21 września, obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim.

7. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą chciały przygotowywać się do Pierwszej Komunii Św. na rok 2024, rozpocznie się w niedzielę, 24 września, Mszą św. o godz. 11.00 w farze.

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

9. Do nabycia jest nowy nr „Pielgrzyma”.

10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Alojzego Gibas, Marcina Misiewicza, Jadwigi Trocek. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Wandy Samulewicz. Wieczny odpoczynek…