XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

1. Dzisiaj na godzinę 19.00 zapraszamy na kolejny koncert w ramach III edycji Sambor Festival Tczew.

2. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

3. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

4. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.

5. Za tydzień Dar Serca.

6. Organizujemy wyjazd na Diecezjalny Kongres Żywego Różańca, który odbędzie się 7 października w Pelplinie. Wyjazd o godz. 9.10 spod Centrum Kultury i Sztuki, powrót ok. godz. 13.00. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii, biurze parafialnym lub u Pani Joanny Piechowskiej. Tego dnia przypada też wspomnienie NMP Różańcowej. Zatem podczas Mszy Św. o godz. 8.00, sprawowanej w intencji naszej Wspólnoty Żywego Różańca, uroczyście włączymy nowych członków. Ze względu na wyjazd do Pelplina, planowane wcześniej na ten dzień spotkanie przy kawie dla wspólnoty odbędzie się  jednak w niedzielę, 8 października, o godz. 15.00 w salce przy ul. Sambora 4.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Wandy Samulewicz, Janiny Diller, Danuty Perlikowskiej, Jana Drywy. Wieczny odpoczynek…

Błogosławionej niedzieli! 🙂