XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty.

2. Zapraszamy na XI edycję Tczewskiego Balu Świętych. Startujemy 31 października o godz. 16.30 z placu przy kościele św. Józefa, skąd barwny i rozśpiewany korowód przejdzie do kościoła szkolnego. Tam zapraszamy na konkursy, quizy oraz na koncert chóru dziecięcego Rokids z towarzyszeniem muzyków. Przybądźmy całymi rodzinami. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów.

3. We środę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Będzie miała ona bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00. Procesja z modlitwami za zmarłych na cmentarzu nowym o godz. 14.00 a na cmentarzu starym o godz. 14.30. PO ZAKOŃCZONYCH PROCESJACH NIE BĘDĄ ODPRAWIANE MSZE ŚWIĘTE NA CMENTARZU „NOWYM” ORAZ „STARYM”

4. W czwartek, 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.
Msze św. w Dzień Zaduszny w farze o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 17.00 i 18.30, a w kaplicy na cmentarzu o godz. 16.00.

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Przed Uroczystością Wszystkich Św. zachęcamy i zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 16.00 do 18.30.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

  • Zdrowaśki jednorazowe w farze będą obmadlane po Mszach św. wieczornych w oktawie Wszystkich Św.
  • Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17.00 w farze. 
  • W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą obmadlane podczas Mszy św.
    w oktawie Wszystkich Świętych: w Dzień Zaduszny o godz. 16.00
    i w sobotę o godz. 9.00, a w pozostałe dni o godz. 16.00.

8. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od. godz. 16.00 do 17.00 i od godz. 18.00 do 18.30. Msza św. wynagradzająca ku czci NSPJ o godz. 17.00. W sobotę pomodlimy się o godz. 7.30 do MB wynagradzając Jej za zniewagi nasze i całego świata.

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji.

10. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca.

11. Jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma.

12. Ks. Damian organizuje w dniach od 20 do 28 lipca przyszłego roku Pielgrzymkę do Medjugorie, ze zwiedzaniem Chorwacji i wypoczynkiem nad Adriatykiem. Zostało ostatnich kilka wolnych miejsc. Szczegóły i kontakt znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie parafialnej.

13. W minionym Tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Janusza Zimnego, Tadeusza Koniusza, Władysława Mariańskiego, Heleny Wurck, Jarosława Mykowskiego. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Jolanty Trocha. Wieczny odpoczynek…