XXXI Niedziela Zwykła 5.11.2023

1. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto podpowiada nam, że jesteśmy cząstką jednego wielkiego Kościoła powszechnego. Nazwa „rzymskokatolicki” wskazuje na szczególne znaczenie, jakie pełni w nim Rzym. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata. W tym dniu nasza parafia pragnie modlić się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu i modlitwy w tej intencji.

2. W czwartek 9 listopada o godz. 18:30 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Będzie to również Msza w intencji naszego miasta. Po Mszy egzorcyzm wody, oleju i soli.

3. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości Polski, trzeba o tym pamiętać również i dzisiaj, chociaż żyjemy już w wolnej i niepodległej Ojczyźnie. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.00 w intencji naszej Ojczyzny.

4. Przyszła niedzielę będziemy obchodzili jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy św. będzie zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

5. W piątek, 10 listopada, o godz. 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tczewie odbędzie się promocja książki ks. Wojciecha Glinieckiego.
W ramach promocji odbędzie się wykład i dyskusja
na temat personalizmu chrześcijańskiego. Serdecznie zapraszamy.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

7. Za tydzień o godz. 14.00 Msza św. dla wspólnoty Arka.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jolanty Trocha, Pawła Ortmana, Tadeusza Młynarza. Wieczny odpoczynek…