XXXIII Niedziela Zwykła 19.11.2023

 1. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
 2. W środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszych parafialnych muzyków podczas Mszy św. o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w czwartek, 23 listopada, po wieczornej Mszy św. na modlitwę uwielbienia „30 minut z Jezusem”.
 4. Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin oraz śp. ks. prałata Stanisława Cieniewicza zostanie odprawiona w sobotę, 25 listopada, w kościele św. Józefa w Tczewie.
 5. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego.
 6. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii na spotkanie młodzieżowe naszego dekanatu, które odbędzie się w niedzielę, 26 listopada, o godz. 14.30 w parafii NMO Matki Kościoła. Zapraszamy szczególnie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
 7. Caritas Diecezji Pelplińskiej rozpoczął wigilijne dzieło pomocy dzieciom, które polega na zakupie świec wigilijnych. Można je nabyć przy wyjściu
  z kościoła. Koszt dużej świecy 20 zł, a małej 10 zł.
 8. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na nasze WSD w Pelplinie.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. będzie można złożyć swój Dar Serca.
 10. Dzisiaj przypada 19 dzień miesiąca. Tradycyjnie tego dnia oddajemy cześć św. Józefowi, polecając Mu wszelkie sprawy naszej parafii, a w sposób szczególny sprawę budowy naszych organów kościelnych. Zaraz
  po błogosławieństwie odmówimy wspólnie litanię do św. Józefa.
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Teresy Lempkowskiej, Zofii Speth, Brygidy Muszytowskiej, Renaty Arim, Antoniny Łąckiej, Marty Kochanowskiej, Krystyny Tucholskiej-Gardaś. W środę odbędzie się pogrzeb śp. Zbigniewa Fulimy. Wieczny odpoczynek…